Novinky –

Inteligentní pohon automaticky odstraňuje blokace

NORD DRIVESYSTEMS prezentoval inteligentní decentrální pohon s integrovaným PLC na veletrhu SPS IPC Drives v Norimberku. Měnič je vybaven pro sekvenční řízení v zákaznických aplikacích.

plc_resolves_blockages_en

Bargteheide , 2016-11-30

Díky možnosti připojení snímačů, diagnostickým funkcím a integrovanému PLC může měnič detekovat zablokování pohonu a v mnoha případech zcela nezávisle obnovit normální provoz stroje. To zlepšuje dostupnost stroje a snižuje nároky na jeho servis. Pokud je pohon schopen odstranit překážku, jako například ucpané potrubí, opakovanou změnou rychlosti a směru otáčení motoru, uvede následně stroj do původního normálního provozu. Pokud problém nelze odstranit , měnič vyšle signál do nadřazeného řídícího systému a případně zahájí nouzový postup, například tím, že spustí záložní pohon nebo přepne na bypass provoz. Konkrétní postup lze naprogramovat individuálně pro danou aplikaci.To poskytuje uživateli možnost vytvářet nezávisle fungující části výrobních zařízení jako třídiče, dělící stroje, baličky a čerpadla nebo skupiny čerpadel. Zároveň je zajištěna plná integrace pohonů do komunikační sítě díky sběrnicovému rozhraní (Profinet, Ethernet/IP, CanOpen,....)

NORD poskytuje flexibilní decentrální pohony s nízkými nároky na údržbu a vynikající úrovní EMC (elektromagnetická kompatibilita, tedy rušení) pro provoz se synchronními i asynchronními motory do 22kW.