Novinky –

Všestranný decentrální měnič "plug&play"

NORD uvádí na trh nově vyvinutý NORDAC LINK, systém decentrálního měniče s distributorem sběrnice. Probíhá finální fáze testování v provozu, sériová výroba bude zahájena na začátku roku 2017.

NORD_nordac_field_distribution_systems_sps_ipc_drive

Bargteheide , 2016-11-22

Kódované konektory pro napájení, komunikaci, snímače a aktuátory umožňují rychlou, bezpečnou instalaci a zprovoznění. LED dioidy indikují stavy vstupů, provozní režimy a umožňují diagnostiku chyb přímo na přístroji. Spínače na přístroji usnadňují údržbu i zprovoznění systému. NORDAC LINK má možnost zákaznické konfigurace a je zvláště výhodný pro dopravníkové systémy, ale lze jej využít i pro jiné aplikace.

Funkce měniče zahrnují možnost připojení snímače otáček, brzdový management, PI regulátor až po sekvenční řízení pomocí integrovaného PLC. Měnič se vyznačeje vysokou přetížitelností, umožňuje provoz s asynchronním nebo synchronním motorem a plný moment i při nulových otáčkách. NORDAC LINK má rovněž rozsáhlé monitorovací a diagnostické funkce. Napájení měniče lze realizovat řetězově, tzn. od přístroje k přístroji, což znamená velkou úsporu v kabeláži, zvláště při větším počtu měničů.