Novinky –

Logidrive - vysoce účinný, nízkoúdržbový pohon pro intralogistiku

NORD DRIVESYSTEMS nyní nabízí standardizované pohonné jednotky ve třech verzích. Jedná se o pohony s vysokou účinností a nízkými nároky na údržbu pro typické aplikace v dopravě materiálu a zboží. Řada pohonů Logidrive umožňuje rychlý výběr vhodného pohonu a redukuje množství variant.

LogiDrive_Variantenreduzierung

Bargteheide , 2016-11-17

IE4 synchronní motory o výkonu 1.1 kW, 1.5 kW a 2.2 kW jsou kombinovány s dvoustupňovými kuželočelními převodovkami pro otáčkový rozsah 0 - 565 ot./min (velikost 1) nebo 0 - 482 ot./min (velikosti 2 a 3). Rozsah otáček lze měnit v rozsahu 1:500. Decentrální měniče frekvence jsou montovány na konstrukci dopravníku poblíž motoru pro pohodlný přístup. Na měniči je přepínač pro přepnutí do lokálního řízení a přepínač pro lokální ovládání startu vlevo/vpravo.

Pohon Logidrive je navržen pro horizontální i šikmé dopravníky. Integrovány jsou bezpečnostní funkce STO a SS1 dle DIN EN 61800-5-2 a DIN EN 60204-1. Motory mají vysokou přetížitelnost. Celý systém pohonu je plně modulární a jednotlivé části lze servisovat zvlášť, což snižuje náklady na údržbu. NORD umožňuje integrovat do měniče všechny běžné sběrnice, včetně sběrnic založených na Ethernetu. Logidrive je vhodný pro napájecí síť 50Hz nebo 60Hz.