Novinky –

Data pohonů v cloudu

Pro stroje s online přístupem na internet (IoT) a vzdálenou údržbu nabízí NORD řešení pro dostupnost dat pohonů v reálném čase v prostředí cloudu. Všechny pohony lze monitorovat kdekoliv na světě přes internet.

nord_news_iot_drive_data_cloud

Bargteheide , 2017-06-05

Koncept byl poprvé nasazen v ústředí NORDu v Bargteheide, kde byl pečlivě testován a byla ověřována jeho spolehlivost na síti pohonů sestavených ze standardních rozhraní a komponentů. Měniče a motorové startery řízené přes Profinet vysílají současně své stavové data v UDP paketech, na té samé sběrnici , bez ovlivnění běžné řídící komunikace.

Pohony s přístupem do cloudu posílají informace o své spotřebě energie, rychlosti a napětí a rovněž stavové slovo. Tyto informace se dostávají tunelováním přes PLC Siemens a jsou posílány do IoT brány do cloudu. Stavové data mohou být analyzovány z hlediska spotřeby, dálkové údržby nebo využití strojů. Samozřejmostí je možnost zobrazení poruchových stavů, lze ale zobrazovat i další aplikační data - například údaje z připojených snímačů (teplota oleje převodovky). Tyto data umožňují určit třeba míru stárnutí oleje a tu pak využít pro prediktivní údržbu. NORD pokračuje ve vývoji konceprů pro IoT a Smart Faktory.