Novinky –

Pohony od NORDu s nsd tupH povrchovou úpravou

Robustní a spolehlivé – dokonce i za extrémně drsných podmínek. Holandský zpracovatel mušlí Krijn Verwijs spoléhá ve svém výrobním závodě na korozivzdorné pohonné systémy od NORDu.

nord_news_IE4_smooth_surface_motors.jpg

Bargteheide , 2018-04-03

Stovky pohonů o výkonu 1,5 kW udržují v pohybu dopravní pásy ve společnosti Krijn Verwijs. V ovzduší nasyceném solí dosahují konvenční pohony svého limitu poměrně rychle. Například zbrusu nové převodové motory z šedé litiny pohánějící dopravníkové pásy, vykazují první známky koroze již během několika týdnů provozu a v tomto prostředí vydrží jeden až dva roky. Ani speciální lakování výrazně neoddálí počátek vzniku koroze za těchto agresivních okolních podmínek. Stejně tak pohony z nerezové oceli nejsou vhodné, příliš se zahřívají a před čištěním vyžadují delší čas ke zchladnutí.

Řešení: Hliníkové pohony od NORDu s nsd tupH povrchovou úpravou. Tato povrchová úprava vytváří ochrannou vrstvu, která je trvale vázána na podkladový materiál. Narozdíl od lakovaných systémů zde proto nemůže dojít k odlupování barvy. Vytvrzování je založeno na elektrolytickém procesu a poskytuje hliníku vysokou odolnost proti korozi, srovnatelnou s nerezovou ocelí. Takovýto povrch odolný proti poškrábání je více než šestkrát tvrdší než neupravená hliníková slitina a tisíckrát tvrdší než barva.

Pořizovací cena hliníkových pohonů s nsd tupH povrchovou úpravou může být vyšší ve srovnání s litinovým provedením, je ovšem plně kompenzována výrazně delší životností. Následně jsou tedy vyloučeny také náklady na pořízení náhradních pohonných jednotek a jejich instalaci. Bram de Visser, vedoucí servisu společnosti Krijn Verwijs: "S novým řešením od NORDu se již nemusíte starat o pohonné systémy. Očekáváme, že pohony s nsd tupH povrchovou úpravou budou provozuschopné nejméně pětkrát déle než staré převodové motory."

Nsd tupH povrchová úprava je k dispozici pro všechny hliníkové pohony od NORDu.

Stručně: Výhody nsd tupH

  • Korozivzdornost
  • Odolnost vůči kyselinám a alkalickým látkám
  • Snadné čištění
  • Trvanlivost srovnatelná s nerezovou ocelí
  • Nedochází k odlupování barvy
  • Lehčí než nerezová ocel
  • Cenově výhodná alternativa k nerezové oceli
  • Lepší schopnost odvádět teplo ve srovnání s nerezovou ocelí