Novinky –

Energeticky účinné řešení pohonů pro intralogistiku

Na pohony pro intralogistiku jsou kladeny vysoké požadavky: nejen, že musí být výkonné a energeticky účinné, očekávají se rovněž nízké nároky na údržbu a dlouhou životnost.

LogiDrive_Variantenreduzierung

Bargteheide , 2018-03-13

Během desetiletí přítomnosti na trhu firma NORD získala komplexní know-how v oblasti intralogistiky a letištní techniky a dobře zná průmyslové požadavky. Na základě těchto zkušeností vyvinuli inženýři společnosti NORD řadu řešení přizpůsobených požadavkům intralogistiky.

Jejich nejnovější inovací je systém LogiDrive, který se skládá ze standardizovaných, vysoce účinných pohonných jednotek s energeticky úspornými IE4 synchronními motory. Motory dosahují jmenovitého výkonu až 5,5 kW a jsou kombinovány s dvoustupňovými kuželovými ozubenými koly. Standardizace pomáhá uživatelům výrazně ušetřit náhradní díly a služby během celého životního cyklu produktu (TCO).

Vzhledem k tomu, že motory IE4 splňují nejpřísnější předpisy o účinnosti a dosahují vysoké účinnosti i v částečném rozsahu zatížení, uživatelé využívají pohony s nízkou spotřebou energie. Díky modulárnímu návrhu systému lze výrazně snížit náklady na údržbu.

Společnost NORD sestavuje řešení pohonů sestávající z motorů, převodovek a elektroniky - speciálně přizpůsobená potřebám svých zákazníků a navržená tak, aby splňovala zvláštní požadavky aplikace. Uživatelé se mohou těšit na různé komponenty i systém LogiDrive na veletrzích, jako jsou Tire Technology Expo, LogiMAT a CEMAT.