Novinky –

NORD DRIVESYTEMS na ANUGA FOODTEC 2018

nsd tupH: Povrchová úprava hliníkových pohonů odolná proti korozi. NORD DRIVESYSTEMS bude ve dnech od 20. do 23. března vystavovat na prestižním mezinárodním veletrhu ANUGA FOODTEC své hliníkové pohony pro potravinářský a nápojový průmysl.

NORD-Drivesystems-nsd-tupH

Bargteheide , 2018-03-19

Díky speciální povrchové úpravě jsou tyto pohony velmi robustní a odolné: NORD nsd tupH povrchová ochrana. Pro využití v náročných provozních podmínkách nabízí NORD vysoce účinnou nsd tupH antikorozní úpravu hliníkových pohonů. V rámci tohoto procesu je materiál vytvrzován již pod povrchem. Tato povrchová úprava vytváří ochrannou vrstvu, která je trvale vázána na podkladový materiál. Vytvrzování je založeno na elektrolytickém procesu a poskytuje hliníku vysokou odolnost proti korozi, srovnatelnou s nerezovou ocelí. Takovýto povrch odolný proti poškrábání je více než sedmkrát tvrdší než neupravená hliníková slitina. Pohony mohou snadno odolávat vysokému tlaku páry nebo kontaktu s agresivními látkami.

Hliníkové pohony v chovu ústřic

Mimo jiné, NORD nsd tupH moduly jsou použity například v mnoha dopravních systémech, využívaných při chovu ústřic. Zatímco litinové pohony zde zůstávají kvůli zesílené korozi ve slaném prostředí provozuschopné pouze jeden nebo dva roky, hliníkové pohony ze severního Německa nabízejí trvanlivé a ekonomické řešení, jež zpravidla překoná 10ti letý životní cyklus dopravních pásů, které pohání. Tímto naši zákazníci šetří čas i náklady na údržbu a opravu svých systémů.

Ekonomická alternativa s mnoha variantami

nsd tupH pohony jsou robustní, odolná a hospodárná alternativa k lakovaným litinovým pohonům nebo variantám z nerezové oceli. Povrchová úprava nsd tupH je dostupná pro všechny hliníkové pohony NORD, na rozdíl od produktů z nerezové oceli, které ostatní výrobci obvykle nabízejí pouze v omezených variantách a s omezenými možnostmi. U nsd tupH hliníkových pohonů jsou všechny standardní součásti a součásti DIN, včetně hnacích hřídelů vyrobeny z nerezové oceli. Tyto motory s hladkým povrchem se vyznačují velmi tichým chodem. Motory jsou k dispozici jako synchronní a asynchronní, a splňují třídy účinnosti IE2 a IE3 (asynchronní motory) a IE4 (synchronní motory).

Kromě robustních a korozivzdorných pohonů pro potravinářský a nápojový průmysl představí NORD DRIVESYSTEMS v Kolíně nad Rýnem na mezinárodním veletrhu ANUGA FOODTEC 2018 také své další produkty z komplexní řady pohonů a elektroniky.

NORD naleznete v hale 10.1 ve stánku B061.