Novinky –

Převodové motory pro pískovny a lomy - nižší náklady, vyšší efektivita

Štěrkovna NorStone AG v Tau na jihozápadě Norska začala používat robustrní elektropřevodovky od firmy NORD DRIVESYSTEMS. Výsledek:nízké investiční náklady, zvýšená provozní spolehlivost, lepší bezpečnost provozu a rovněž snížená energetická náročnost díky lepší účinnosti.

Getriebemotor als Antrieb für Förderbänder

Bargteheide , 2018-03-27

NorStone je největší norský výrobce produktů ze štěrku a písku. Tak jako v mnoha pískovnách, lomech a podobných provozech běhaly také pásové dopravníky v Tau pomocí řemenových pohonů. Sesterská firma HeidelbergCement AG se rozhodla pro výměnu za robustní elektropřevodovky od NORDu . S úspěchem. Kompaktní pohony přispěly ke znatelnému zvýšení spolehlivosti o ca. 4,5 procenta během 3 let. Elektropřevodovky NORD přinesly ale nejen zvýšenou spolehlivost a snížení času a nákladů pro údržbu, ale také investiční náklady při nákupu nových pohonných jednotek byly srovnatelně nižší.

"Výměnou řemenových pohonů za kompaktní převodové pohony od NORD DRIVESYSTEMS jsme odstranili především značné opotřebení řemenů. Do pohonu se mimoto nedostane žádná voda a prach. Rozhodnutí použít kompaktní a robustní elektropřevodovky přineslo tak jasné výhody a osvědčilo se jako chytré řešení", shrnuje Per Thu, výrobní ředitel závodu NorStone.