Novinky –

Pohony NORD určené pro lomy a štěrkovny - nižší náklady, vyšší efektivita.

Provoz štěrkovny The NorStone AG gravel works v Tau umístěná v jihozápadním Norsku přešla na robustní pohony od NORD DRIVESYSTEMS. Výsledek: nižší investiční náklady, zvýšená provozní i procesní spolehlivost a současně snížení spotřeby energií díky navýšení účinnosti.

Getriebemotor als Antrieb für Förderbänder

Bargteheide , 2020-03-25

NorStone je největším producentem lámaného kamene a štěrku v Norsku. Stejně jako v mnoha podobných provozech lomů a štěrkoven, dopravníkové pásy ve štěrkovně Tau byly poháněny univerzálními kloubovými hřídelemi a řemenovými převody. Poté se společnost HeidelbergCement AG rozhodla přejít na robustní převodové motory od společnosti NORD . Úspěšně. Přímé pohony výrazně přispěly ke zvýšení spolehlivostio 4,5% během tří let. Pohony NORD nejenom zvýšily spolehlivost a snížily čas a prostředky nutné pro údržbu, ale také investiční náklady nákupu nových pohonů byly porovnatelně nižší.

Záměnou náhonu přes spojky a řemeny za přímé pohony NORD se především vyhýbáme významnému opotřebovávání pásů. Stejně tak do pohonů se nedostává prach a vlhkost. "Rozhodnutí přejít na robustní a spolehlivé pohony NORD přineslo jasné výhody a ukázaly se jako moudrá volba", uvádí Per Thu, vedoucí výroby v provozech NorStone.