Novinky –

Pohony pro paletové dopravníky: Spolehlivá technologie s robustním designem

Technologie paletového dopravníku vyžaduje především úsporná řešení pohonu s vysokou přetížitelností. NORD DRIVESYSTEMS dodává optimálně přizpůsobenou, individuálně konfigurovatelnou a flexibilní technologii pohonu, která snižuje počet verzí a snižuje náklady, zejména při přepravě palet a palet z klecí s válečkovými nebo řetězovými dopravníky.

pallet_conveyor_technology

Bargteheide , 2019-01-08

Pro aplikace pro jednoduché paletové dopravníky vyvinula společnost NORD účinnou kombinaci pohonů sestávající z asynchronního motoru a frekvenčního měniče NORDAC BASE. Toto řešení pohonu je speciálně přizpůsobeno požadavkům technologie paletového dopravníku a poskytuje spolehlivou technologii s robustním designem. Měnič Nordac BASE být kombinován se všemi motory s převodovkou NORD a může být flexibilně rozšiřován podle požadavků zákazníka. Standardizace vede ke snížení počtu verzí, což snižuje zásoby náhradních dílů, optimalizuje údržbu a šetří náklady ve smyslu TCO (celkové náklady na vlastnictví).

Trojfázové asynchronní motory poskytují výkon do 1,5 kW a mají vysokou přetížitelnost, robustní provedení a dlouhou životnost. Frekvenční měniče jsou instalovány v blízkosti motoru a jsou vybaveny integrovaným PLC. PLC zpracovává data ze snímačů a pohonů, poskytuje diagnostické možnosti a komunikuje s nadřazeným řídícím systémem. Předinstalovaný software pro řízení, parametrizaci a diagnostiku je konfigurován speciálně pro pohon technologie paletového dopravníku.

Pohonné jednotky mohou být integrovány do všech běžných sběrnicových systémů. Rozhraní AS nebo rozhraní I / O jsou zvláště vhodné jako jednoduché a nákladově orientované řešení pro komunikaci v technologii paletového dopravníku. Měniče lze vybavit i jiným sběrnicovým systémem (Ethernet, CANopen,Profibus,...)

Spolehlivé, flexibilní, robustní a s malými nároky na údržbu - díky kombinaci asynchronního motoru a NORDAC BASE vytvořil NORD aplikační řešení pro pohon paletových dopravníků.