Novinky –

Inteligentní pohony - Master / Slave komunikace

Díky internímu PLC a regulaci polohy v rámci frekvenčních měničů lze několik pohonů NORD DRIVESYSTEMS synchronizovat v režimu Master / Slave. Funkce, jako je synchronní chod a letmá pila, mohou být prováděny decentrálně.

intelligent drive technology

Bargteheide , 2019-02-14

Letmá pila umožňuje paralelní chod pohonu vzhledem k pohybujícímu se objektu. Zatímco materiál je posouván master pohonem, podřízená osa (slave) je synchronizována s master pohonem. Jakmile se dosáhne synchronního pohybu, provede se zpracování (řezání, sekání, polep,...). Podřízená osa se pak vrátí do výchozí polohy a proces se opakuje. Příklady použití zahrnují řezání dřeva nebo plnění kapalin.

Díky internímu PLC a polohovému řízení POSICON obsaženému ve standardním provedení frekvenčních měničů NORDAC LINKa NORDAC FLEX lze v režimu Master / Slave synchronizovat několik jednotek NORD. Integrovaná funkce POSICON zajišťuje autonomní polohování. V důsledku toho lze funkce, jako je synchronní pohyb a letmá pila, provádět rychle a přesně. Až tři podřízené měniče lze řídit jedním master - pohonem. Nadřazené PLC není nutné.

Více na videu: https://www.youtube-nocookie.com/embed/XBLvgoXMeeU