Novinky –

Pohony do výbušného prostředí pro větší bezpečnost v mlýnském provozu.

V Arnreiter Mühle v Rakousku je surový materiál mlet a mnoha různými procesy zpracováván. Pro tento účel společnost využívá stroje pro napařování, vločkování, drcení, broušení, vytlačování, pražení, chlazení, sušení a olupování. Mletím surového materiálu vzniká prach - to vyžaduje pohony od NORDu v nevýbušném provedení.

Explosion-protected drive units

Bargteheide , 2018-06-05

NORD DRIVESYSTEMS nabízí širokou škálu mechanických, elektrických a elektronických pohonů v nevýbušném provedení . Takto mohl severoněmecký výrobce dodávat řadu různých převodovek a decentralizovaných mechatronických systémů, které splňují potřeby mlýna. Odolné komponenty nenáročné na údržbu pohánějí pásové a lopatkové výtahy, kterými jsou suroviny přepravovány ze sil do horních pater ke zpracování. Kromě toho jsou instalovány v různých dopravních a distribučních systémech.

NORD poskytuje jak převodové motory, tak frekvenční měniče - v mechatronických jednotkách a pro instalaci do řídících skříní - v provedeních odolných proti výbuchu. Každý měsíc vyrábí společnost NORD více než 1 500 pohonů v nevýbušném provedení (plyn, prach) pro použití v zónách 1, 2, 21 a 22.