Novinky –

Jednoduché odstupňování funkcí měničů frekvence NORD

Více a více funkcí pohonu může být řešeno decentrálně pomocí softwarových či hardwarových možností měníčů frekvence. Zde nejde pouze o ekonomické řešení či možnost snížení počtu variant různých typů měničů, ale také navíc o umožnění uživateli přímočarého parametrování bez speciálních programátorských zkušeností.

Software to configurate freqency inverters - NORD CON Software zur Paramatrisierung von Frequenzumrichtern - NORD CON

Bargteheide , 2018-06-11

Nyní u nových pohonných technologií NORD DRIVESYSTEMS mohou být snadno nastaveny a naprogramovány dokonce i komplexní funkce. Příkladem toho je posicon, všestranně aplikovatelná funkce, která umožňuje měniči zvládat polohovací úkoly. Ve spolupráci s na motoru namontovaným inkrementálním čidlem a/nebo absolutním snímačem namontovaným na poháněném zařízení, posicon transformuje standardní pohony NORD do skupiny vysoce přesných pohonů.

Navíc téměř veškeré decentrální pohony NORD jsou vybaveny interním PLC, které umožňuje naprogramování a spuštění softwarových funkcí, řízení procesu nebo monitorovací a analytické programy. Odpovídající sekvence pohybů může být také přiřazena do pohybových modulů. Typické funkce, jako např. PLC ovládající řídicí pohybové moduly, mohou být snadno použity při vývoji aplikace. Snadno použitelný a intuitivně ovládaný NORD CON je volný programovací nástroj použitelný pro konfiguraci.