Novinky –

Řešení pohonů pro čistírny odpadních vod

Technologie pohonů je v oblasti úpravy vody rozhodující pro spolehlivost a účinnost čerpacích stanic a dmychadel. NORD DRIVESYSTEMS nabízí oborově optimalizovaná řešení, která se vyznačují velkou provozní spolehlivostí, dlouhou životností a vysokými axiálními a radiálními kapacitami.

Bargteheide , 2019-03-26

V čistírnách odpadních vod je bezporuchový provoz stejně důležitý jako vysoká účinnost. Pro pohonné jednotky, které pracují nepřetržitě, jsou velmi důležitým faktorem náklady na energii. Kromě provozu aeračních systémů jsou významnými spotřebiči elektřiny v čistírnách odpadních vod především čerpadla. NORD DRIVESYSTEMS kombinuje energeticky účinné motory s téměř beze-ztrátovými převodovkami , stejně jako frekvenční měniče s energeticky úspornými funkcemi pro řešení pohonu, což zajišťuje vysokou spolehlivost a ekonomickou efektivitu. Servisně a údržbově přívětivé pohony od firmy NORD navíc zkracují časy odstávek a tím zvyšují efektivitu a dostupnost zařízení.

I při extrémních podmínkách prostředí, jako je vlhkost, prach a nečistoty, kterým jsou pohonné jednotky pro čištění odpadních vod a venkovní aplikace často vystaveny, je technologie pohonu NORD dokonale připravena. Dvojité kryty, brzdy IP66, zvýšená ochrana proti korozi díky vícenásobnému nátěru, ochrana proti přetížení, hřídele z nerezové oceli a zesílené prodloužení výstupního hřídele jsou jen několika příklady vysoké úrovně ochrany, kterou nabízejí pohonné jednotky NORD.