Novinky –

Modulární ATEX pohony - ochrana před plynem a prachem

NORD DRIVESYSTEM je již několik desítek let certifikovaný výrobce pohonů do prostředí s nebezpečím výbuchu. Díky tomu disponuje zkušenostmi, které mu umožňují, dodat pohon do prostředí s nebezpečím výbuchu téměř do všech průmyslových odvětí.

Bargteheide , 2019-07-19

Od roku 2003 nabízí NORD DRIVESYSTEM normalizované ATEX pohonná řešení pro převodovky, motory a elektronickou pohonnou techniku, a to jak pro prach, tak pro plyn, pro zóny 1,2,21 nebo 22. NORD DRIVESYSTEM je schopen dodat individuální řešení ze základního sortimentu pro každou aplikaci.

Vhodná konfigurace pohonných systémů dle směrnice EU 2014/34/EU a IEC Ex se vyznačuje vysokou mírou flexibility. Je možné navrhnout motory pro provoz s měničem frekvence, které mohou být připojené k převodovkám přes IEC nebo NEMA adaptér, stejně tak je možná přímá montáž motoru na převodovku bez spojovacího adaptéru. Podle Ex zóny je možné integrovat do pohonu různé provedení jako např. nezávislé chlazení, západkové brzdy nebo elektromagnetické motorové brzdy. NORD nabízí řešení pro teploty okolí až do +60°C a také řešení kombinované Ex ochrany plyn/prach. Ke všem Ex pohonným řešením je k dispozici příslušná dokumentace ve 20 jazycích.