Novinky –

Modul PROFIsafe SK TU4-PNS

Maximální bezpečnost - Funkční bezpečnost získává stále větší význam jako základní součást moderní konstrukce strojů a zařízení a je nepostradatelným aspektem pohonných systémů společnosti NORD.

Bargteheide , 2018-11-07

Modul PROFIsafe SK TU4-PNS pro decentrální měnič frekvence NORDAC FLEX od specialisty na pohony NORD DRIVESYSTEMS nabízí řešení integrovaného pohonu s integrovanou funkční bezpečností a představuje jednoznačnou výhodu proti technologii pohonu s diskrétní bezpečnostní technologií. Volitelný modul SK TU4-PNS podporuje jednoduchou implementaci bezpečnostních funkcí přes PROFIsafe. Funkce jako SLS (Bezpečně omezená rychlost), SSR (Bezpečný rozsah rychlosti), SDI (Bezpečný směr), SOS (Bezpečné provozní zastavení ) a SSM (Monitor bezpečné rychlosti) lze bez problémů integrovat a rozšiřovat funkce bezpečnostních zastavení pohonných jednotek. Díky tomu poskytuje modul PROFIsafe komplexní bezpečnost pro spolehlivý provoz zařízení a strojů.

Výchozí informace a informace týkající se bezpečnosi jsou přenášeny mezi nadřazeným bezpečnostním zařízením, podnikovou správou a pohonnými jednotkami s integrovanou bezpečností prostřednictvím jednoho síťového kabelu. Nároky na související kabeláž jsou proto minimální. Další výhodou je globální dostupnost bezpečnostních dat.