Novinky –

Podzemní stavba ve vysoké nadmořské výšce: Průmyslové převodovky NORD se osvědčily v gigantickém stavebním projektu

Ve švýcarských Alpách v nadmořské výšce asi 1700 metrů nad mořem. V rámci projektu "Linthal 2015" bylo vybudováno podzemní centrum pro novou přečerpávací stanici - v hloubce 600 metrů. S extrémním sklonem 45 ° a výškovým rozdílem cca 180 m přepravní systémy přepravují 500 t demoličního materiálu za hodinu. Tyto dopravní pásy byly poháněny průmyslovými převodovkami NORD.

Industriegeriebemotor im Einsatz in einem Pumpspeicherwerk

Bargteheide , 2019-04-01

Podzemní centrum je srdcem gigantického stavebního projektu. Skládá se ze 150 m dlouhé, 30 m široké a max. 53 m vysoké prostory, dále pak samostatné transformátorové komory o délce 130 m, šířce 20 m a výšce 25 m. Výkopové práce obou jeskyní byly prováděny v nepřetržitém provozu, tzn. 7 dní v týdnu po dobu 24 hodin ve třísměnném provozu. Vytěžený materiál představoval asi 800 m³ skály za den, s úhrnem asi 2.445.000 m³ celkem.

Průmyslové převodovky NORD byly použity v dopravníkovém systému, který je geograficky umístěn ve střední části stavebního projektu "Linthal 2015". Dva "S-dopravníky" přepravovaly 500 tun materiálu za hodinu na vzdálenost asi 260 metrů. Vytěžený materiál byl transportován směrem dolů do drtiče. Tento pásový dopravník byl poháněn průmyslovou převodovkou NORD v řízeném generátorickém režimu, jež byl zdrojem energie pro další využití. Druhý pásový dopravník přepravil drcený materiál zpět do štěrkovny, kde byl dočasně skladován.

Smluvní dodavatelská společnost byla s produkty a službami NORD velmi spokojena. Zvláště oceňována byla vysoká přepravní kapacita: Od objednávky k dodání uplynulo jen deset týdnů. Pozitivně byl vnímán i velmi dobrý poměr cena / výkon, optimální poradenství a vysoká kvalita výrobků NORD.