Novinky –

NORD produkty pro chytré továrny

Komunikace a síťové propojení v prostředí Průmyslu 4.0 jsou hlavní témata s průmyslu. NORD se svými řešeními pohononů poskytuje produkty pro "chytré továrny" a podporuje zákazníky aplikačním know-how v procesu digitalizace.

4.0 ready

Waunakee, WI , 2019-09-30

Pohony NORD jsou již připraveny pro digitalizovanou výrobu. Všechny komponenty jsou Industry 4.0 READY a mohou být přímo integrovány do prostředí Industry 4.0 po celém světě. Jsou kompatibilní se všemi běžnými průmyslovými sběrnicemi , včetně ethernetových a umožňují připojit analogové i digitální signály senzorů a akčních členů. Jako "decentrální inteligence" slouží PLC integrované do pohonové elektroniky - autonomně provádí decentralizované řízení procesů a pohybu a spolupracuje s centrálním řídicím systém. Kromě toho umožňuje rychlé, efektivní a komplexní vyhodnocení analogových a digitálních dat - předpoklad pro moderní koncepty údržby a oprav, jako je sledování stavu a prediktivní údržba. Pro uživatele to znamená mnoho výhod: zvýšená dostupnost zařízení, vyhnutí se neplánovaným prostojům, lepší plánování údržby a servisu, jakož i značné snížení nákladů na údržbu a opravy.

Koncepce pokročilé údržby se neustále rozšiřuje. V současné době NORD testuje bezsenzorové monitorování stárnutí oleje a stavu motorů s převodovkou s virtuálními senzory. Cílem je koncept prediktivní údržby, který určuje optimalizované výměny oleje a intervaly údržby pro každý jednotlivý převodový motor.

Ve svém sídle v Bargteheide společnost NORD svým zákazníkům demonstruje funkce a příležitosti prediktivní údržby, virtuálních senzorů, síťového propojení a dalších konceptů Industry 4.0.