Novinky –

Maximální účinnost: Nová generace motorů NORD IE5+

Nové synchronní motory NORD IE5+ nastavují standardy v účinnosti, výkonové hustotě a ekonomice provozu. Dostupné od 2.čtvrtletí 2020.

Bargteheide , 2019-10-21

Nejvyšší provozní účinnost: Ve srovnání se současnou řadou IE4 nová generace motorů od firmy NORD výrazně snižuje ztráty a dosahuje účinnosti, která je výrazně nad třídou účinnosti IE5. Neventilovaný motor s hladkým povrchem dosahuje své vysoké účinnosti v širokém rozsahu kroutícího momentu, takže je velmi vhodný pro provoz s částečným zatížením. Díky hygienickému designu se snadno čistí. Nabízí také vysokou odolnost proti korozi - ideální pro použití v oblastech s vysokými nároky na hygienu.

Díky širokému frekvenčnímu rozsahu, přetížitelnosti a vysoké výkonové hustotě je kompaktní motor IE5 + ideální pro redukci verzí. Snížení počtu použitých verzí pohonu má pro uživatele značné výhody, jako jsou minimalizace administrativních nákladů a štíhlejší výroba, logistika, skladování a servisní procesy. V kombinaci s vysokou účinností lze TCO výrazně snížit.

Nový motor IE5 + lze kombinovat s převodovkami NORD a elektronikou pohonů jako modulární systém a bude k dispozici od druhého čtvrtletí roku 2020. Zpočátku bude k dispozici ve výkonovém rozsahu od 0,25 do 1,1 kW se jmenovitým momentem od 1,6 do 4,8 Nm. Postupně se přidají další velikosti a výkony.

Stručná charakteristika:

  • Nejnovější generace synchronního motoru s permanentním magnetem (PMSM)
  • Rozsah výkonu od 0,25 do 1,1 kW v jedné velikosti
  • S přírubami IEC B14, IEC B5, NEMA C a pro přímou montáž na všechny převodovky NORD
  • Jmenovitý moment 1,6 až 4,8 Nm v jedné velikosti
  • Rozsah otáček od 0 až 2 100 ot / min
  • Volitelně s povrchovou úpravou nsd tupH a třídou krytí IP69K
  • Snímač otáček integrovaný do motoru jako standard; volitelná integrovaná mechanická brzda