Novinky –

20 let firmy NORD - Poháněcí technika

Na letošní rok připadne 20. výročí založení české pobočky firmy NORD Drivesystems v České republice. NORD-Poháněcí technika, s.r.o. má v České republice výrobní závod v Praze a obchodní pobočky v Praze, Hradci Králové a Brně.

Praha , 2014-07-24

Firma NORD byla založena v severním Německu v Bargteheide poblíž Hamburku v roce 1965. Už v roce 1981 se společnosti podařilo stát se technologickým průkopníkem v celém oboru díky vývoji tehdy revolučního systému blokové skříně převodovek. Se zahájením vlastní výroby elektronických produktů v polovině 80. let se NORD stává dodavatelem kompletních pohonných systémů

Česká dceřiná společnost se sídlem v Hradci Králové byla založena v roce 1994, do roku 2007 fungovala pouze jako obchodní organizace, pohony byly montovány v Rakousku a Německu. Koncem roku 2007 byl otevřen nový montážní závod v Praze Uhříněvsi a česká firma NORD začala montovat jako první ze zahraničních výrobců pohonů na základě požadavků zákazníků v České republice v závodě v Praze. V současné době má NORD-Poháněcí technika, s.r.o. 30 zaměstnanců a regionální kanceláře v blízkosti zákazníků v Hradci Králové a v Brně. Naši obchodní zástupci jsou připraveni kdykoliv technicky poradit a pravidelně své zákazníky navštěvují v jejich závodech. Po poklesu obratu v roce 2009 zaznamenává český NORD opět úspěšný růst a v loňském roce se umístil v rámci celé skupiny NORD na 10. místě podle velikosti celkového obratu.