Novinky –

Inteligentní standardní pohony poskytují přesnost i dynamiku servopohonů

Standardní asynchronní motory IE2 nebo IE3 a motory s permanentními magnety IE4 poskytují ve spojení s pokročilými měniči dynamiku i přesnost na úrovni servopohonů.

Servodynamik

Bargteheide , 2014-11-19

NORD Drivesystems implementuje vysoce přesné polohování, bezpečnostní funkce, víceosé polohování, řízení navíjení i letmé nůžky do svých frekvenčních měničů a jak rozvaděčových typů, tak decentrálních typů pro montáž na motor, resp. v blízkosti motoru.

Tyto systémy jsou výrazně levnější než tradiční servo-řešení jednak z důvodu nižší pořizovací ceny ale i z důvodu lepší dostupnosti dalších komponentů pohonu. Například u převodovky není konstruktér omezen z důvodu dostupnosti servoadaptérů a je tedy možný optimální výběr převodovky. Frekvenční měniče SK540E jsou vybaveny rychlým mikroprocesorem (čas cyklu 10ms) a podporují volné programování funkcí spojených s pohonem dle IEC 61131, což umožňuje převzít řadu úloh externího PLC. Měniče mají krátkodobou výkonovou rezervu 200%, což je důležité zejména pro jeřáby a další zdvihové aplikace. Díky proudově-vektorovému řízení mají měniče vinikající stabilitu otáček i při proměnné zátěži.

Nejvyšší model měniče SK540E umožňuje připojení absolutních snímačů SSI, BISS, EnDat a Hiperface. Výkonově jsou měniče nabízeny do 22kW v decentrálním provedení a 160kW v rozvaděčovém provedení. Firma NORD jakožto expert na pohony nabízí kompletní škálu převodovek i elektroniky pohonů z jedné ruky.