Novinky –

Účinná a ekonomická antikorozní ochrana:nsd tupH pro hliníkové pohony

NORD DRIVESYSTEMS vyrábí pohony s trvalou antikorozní ochranou - povrchovou úpravou hliníku nsd tupH. Hliníkové převodovky a motory tak získají hladký a velmi tvrdý povrch, který na rozdíl od nátěru odolává lépe poškrábání. Pohony jsou testovány v aplikacích s přímořskou atmosférou.

nsd_tupH-Beschichtung

Bargteheide , 2014-11-27

Pohony s úpravou nsd tupH jsou zkoušeny na odolnost proti puchýřování povrchu dle ASTM D714, protikorozní odolnost dle ASTM D610-08 a odolnost proti poškrábání dle ASTM D1654-08 testem mřížkovým řezem DIN EN ISO 2409. Gravelometrický test dle ASTM D3170 neprokázal žádné sklony k odlupování. Test v solné mlze dle ASTM B117-09 (dle DIN EN ISO 9227) neprokázal žádnou korozi ani po 2000 hodinách.

V náročných podmínkách má pohon s povrchovou úpravou nsd tupH mnohem delší servisní interval oproti pohonům s tradičním nátěrem. To snižuje servisní náklady uživatele a zároveň zajišťuje vysokou míru hygieny pohonu - odpadá problém s odlupujícím se nátěrem. Protikorozní ochrana není ohrožena ani případným poškrábáním či nárazem do povrchu převodovky.

nsd tupH je schválená pro aplikace v potravinářství dle FDA Title 21 CFR 175.300, odolává čistícím prostředkům v rozsahu pH2 až pH12. Tato povrchová úprava je dostupná pro všechny převodovky v hliníkové skříni - čtyři řady převodovek, pro motory s hladkým pláštěm a pro integrované měniče kmitočtu.