Novinky –

Průmyslová monobloková převodovka rekordní velikosti

NORD DRIVESYSTEMS navrhnul průmyslovou převodovku se jmenovitým momentem 240.000 Nm a řadou specifických úprav pro důl v Maroku. V současnosti jde o největší převodovku v monoblokové skříni - NORD tím potvrdil prvenství v této technologii.

Record-size_industrial_gear_unit

Morocco , 2014-12-10

Převodovka pohání více jak dvou-kilometrový dopravník vezoucí zátěž několika stovek tun. Pohon splňuje vysoké nároky zákazníka na těžký provoz s vysokou tolerancí k zátěžovým špičkám a rázům.

Kancelář NORDu v Casablance navrhnul pohon s podporou centrály firmy NORD v Bargteheide. Průmyslová kuželočelní převodovka SK15407 je spolu s 450kW motorem instalována na nosném rámu. Monobloková koncepce UNICASE minimalizuje riziko úniků oleje, umožňuje kompaktní rozměry pohonu a nabízí vysokou radiální a axiální zatížitelnost. Převodovka je montovatelná na všech šest stran i na přírubu. Pro toto konkrétní nasazení v důlní technologii byla zvolena pravoúhlá konfigurace spolu s elektricky ovládanou bubnovou brzdou. Speciální krytování poskytuje nejen ochranu proti rotujícím částem pohonu, ale přispívá i lepšímu chlazení skříně převodovky usměrněním proudu vzduchu od motoru. Převodovku lze odpojit od motoru pomocí kapalinové spojky. To přispívá nejen k bezpečnosti provozu ale i vyšší životnosti pohonu.