KRIJN VERWIJS

Korozivzdorné pohony pracují spolehlivě i ve slaném prostředí.

Ovzduší centrály závodu na zpracovávání korýšů firmy Krijn Verwijs je prosyceno mořskou vodou - dlouho tady byli bezmocní proti rapidní korozi pohonné techniky. Tento problém řeší aluminiové systémy NORD s nsd tupH povrchy.

krijn_conveyor

KRIJN VERWIJS

Zákazník

Zaměřeno na zákazníka

krijn_customer

Rodinný podnik Krijn Verwijs Yerseke B.V., který byl založen roku 1880 jako firma na chov ústřic, se časem rozvinul do jednoho z největších hráčů na evropském trhu měkkýšů a korýšů. Pod značkou ""Premier"" a pod vlastními značkami zásobuje Krijn Verwijs denně supermarkety a gastronomické velkoobchody mušlemi. Firma nabízí kromě toho kompletní sortiment ústřic, humrů a dalších korýšů.

Zaměřeno na projekt
Všudypřítomná sůl v ovzduší dělá z výrobního závodu Krijn Verwijs Yerseke ukázkový příklad nepříznivých podmínek prostředí - stovky 1,5 kW převodových motorů v početných dopravníkových linkách tady rezavěly extrémně rychle. Teď se rozběhla kompletní výměna: v zařízeních se krok za krokem mění každý pohon, který musí být v nadcházejících měsících a letech nahrazen, za nsd tupH model s dlouhou životností od firmy NORD.

Projekt

Požadavky na projekt

krijn_shellfish

Krijn Verwijs je jeden z předních evropských zpracovatelů korýšů, zejména slávek. Když je úlovek čerstvě dodaný, jsou mušle nejdříve vhozeny do velkých kádí s trvalým přítokem chladné, čisté mořské vody, aby se uvolnily a řádně očistily od písku. Přítomností těchto nádrží a skutečností, že se živé mušle ve vlhkém stavu průběžně pohybují po dopravních pásech, se v celém závodě vytváří velmi slané ovzduší.

Agresivní prostředí.- Rychlá koroze nechráněných kovových dílů v technických zařízeních je proto předem dána. Zbrusu nové litinové převodové motory v dopravníkových linkách vykazují například během týdnů první rezavé skvrny a vydrží v tomto prostředí pouze jeden až dva roky provozu. Ani ochranné nátěry nebo lakování většinou počátek koroze nijak významně neooddálí. Pohony z nerezové oceli se rovněž nejeví jako smysluplné řešení - jednak z důvodu vyšších pořizovacích nákladů, ale především také z praktických důvodů, protože by při čištění potřebovaly příliš dlouhou dobu, než vyzářením dojde k ochlazení.

Robustní, výhodné, snadné k čištění. Krijn Verwijs byl proto dlouho nucen neustále nahrazovat opotřebované pohony novými, dokud nový konstruktivní přístup konečně nepřislíbil mnohem ekonomičtější řešení: ošetření povrchu nsd tupH od firmy NORD DRIVESYSTEMS. Tato technologie poskytuje u hliníkových převodovek, které jsou optimalizovány pro pohodlné čištění, odolnost proti korozi srovnatelnou s nerezovou ocelí. Ovzduší centrály závodu na zpracovávání korýšů firmy Krijn Verwijs je prosyceno mořskou vodou - dlouho tady byli bezmocní proti rapidní korozi pohonné techniky. Tento problém řeší aluminiové systémy NORD s nsd tupH povrchy.

Řešení

Aplikační řešení

krijn_application

Krijn Verwijs používá hliníkové systémy firmy NORD s takzvanými nsd tupH povrchy. Proti vyšším pořizovacím nákladům těchto převodovek ve srovnání s tradičním provedením z litiny stojí fakt, že systémy z lehkého kovu většinou kompletně překonávají zhruba 10-letý životní cyklus jimi poháněných dopravních pásů. Následné výdaje při opakovaném pořizování náhradních pohonů a související instalační náklady tedy odpadají.

Fyzikálně integrovaná ochrana. - Při nsd tupH ošetření není nanášen žádný materiál, takže se také nemůže nic odlupovat. Zušlechtění povrchu vytváří místo toho základní vrstvu, permanentně spojenou se substrátem. Ošetřením na bázi elektrolytického procesu se aluminiová skříň stává podobně koroziodolná jako výrobky z nerezové oceli. Povrch je odolný proti poškrábání a k tomu je více než šestkrát tvrdší než neošetřené hliníkové slitiny a tisíckrát tvrší než lak.

Flexibilní alternativa k nerezové oceli.- Díky designu pro snadné stékání kapalin z povrchu lze kompaktní pohonné systémy s nsd tupH povrchy mimořádně rychle a snadno čistit. Bez problému vydrží vysokotlakové čištění a oplachování obvyklými chemickými prostředky, ať už louhováním nebo použitím kyseliny. Kromě toho je nsd tupH úprava k dispozici univerzálně pro všechny aluminiové řady výrobků firmy NORD - narozdíl od variant z nerezové oceli, které jsou u většiny výrobců nabízeny jen u několika málo typů pohonu.

Stažení případové studie

Case_study_download_teaser

Stáhněte si případovou studii v PDF formátu zde: download | PDF (1 MB)