Wiadomości –

LogiDrive – wysokosprawne, prawie bezobsługowe napędy dla intralogistyki

NORD DRIVESYSTEMS oferuje już ustandaryzowane trzy serie wysokowydajnych napędów dedykowanych dla systemów transportowych. System doboru napędów LogiDrive upraszcza do minimum procedurę doboru i zarazem dąży do ujednolicenia zastosowanych wersji do ujednoliconych kilku wykonań.

LogiDrive_Variantenreduzierung

Bargteheide , 2016-11-17

Napędy w klasie IE4 wykorzystujące silniki synchroniczne o mocach 1.1 kW, 1.5kW oraz 2.2kW w zestawieniu z przekładnią 2-stopniową pokywają zakres prędkości 0-565 obr/min (wielkość 1) lub 0-482 obr/min (wielkość 2 i 3). W obu przypadkach zakres bezstopniowej regulacji prędkości to 0 .. 500 obr/min. Zapewnia to przetwornica częstotliwości do montażu w bezpośrednim, sąsiedztwie napędu. Przetwornice takie mogą być wyposażone w kluczyk i przełącznik na potrzeby sterowania lokalnego.

Systemy LogiDrive przeznaczone są dla poziomych i skośnych systemów transportu. Integrują one funkcje bezpieczeństwa STO i SS1 zgodnie z DIN EN 61800-5-2 i PN-EN 60204-1. Napędy posiadają wysoką zdolność przeciażeniową. Koncepcja napędu ma charakter modułowy: poszczególne komponenty mogą być obsługiwane niezależnie, co obniża znacząco koszty obsługi i serwisu. NORD pozwala na integrację z istniejącymi systemami komunikacji włącznie z Ethernet już na poziomie napędu. Niewątpliwą zaleta systemów LogiDrive jest gotowość do pracy w szerokim zakresie napięć i częstotliwości (50 – 60 Hz).