Wiadomości –

SMART - Inteligentny napęd w razie potrzeby zapewnia sterowanie lokalne – działanie pod kontrolą systemu nadrzędnego lub autonomiczne

Przetwornice częstotliwości NORD mają możliwość elastycznej reakcji na zakłócenie komunikacji z centralnym systemem sterowania. Zintegrowany z przetwornicą sterownik programowalny może zależnie od potrzeby, w razie utraty komunikacji z komputerem głównym, kontynuować proces lub wykonać procedurę awaryjną.

PLC hybrid control capability

Bargteheide , 2016-11-24

W niektórych procesach produkcyjnych zaplanowanie działania alternatywnego pozwala na zakończenie procesu i uniknięcie strat . W innych transportowany materiał może być ewakuowany z miejsca, gdzie jego długotrwałe przebywanie jest niepożądane. Za potrzeby wykonania procedury możliwe jest oczywiście bezpośrednie wykorzystanie informacji z lokalnych czujników. Procedura awaryjna to jedna z wielu możliwości wykorzystania funkcji logicznych przetwornicy częstotliwości. Wbudowany sterownik pozwala na pełną integrację funkcji maszyny włącznie z wykorzystaniem funkcji bezpieczeństwa przetwornicy. Na potrzeby tworzenie programu stosuje się zgodnie z IEC 61131-3 Listę instrukcji (IL; AWL) lub tekst strukturalny (ST). Narzędzie programistyczne – NORDCON jest dostępne bezpłatnie na stronie internetowej firmy Nord.