Wiadomości –

Transportowanie z większą mocą

Od września 2017 roku firma NORD DRIVESYSTEMS uzupełnia nową rodzinę dystrybutorów polowych NORDAC LINK o przetwornicę częstotliwości dla silników o mocy do 7,5 kW.

NORDAC_LINK_size_2_frequency_inverters

Bargteheide , 2017-04-11

W ten sposób producent skompletuje serię, która została opracowana specjalnie dla połączonych w sieć urządzeń transportowych o wielu osiach napędowych. Systemy nowej wielkości będą stosowane wszędzie tam, gdzie są potrzebne większe moce, np. w przenośnikach pochyłych, stacjach podnoszących i długich przenośnikach taśmowych.

Dostępne są wbudowane funkcje mechanizmów podnoszenia i funkcje bezpieczeństwa STO i SS1 wg EN 61800-5-2. NORD projektuje systemy napędowe z motoreduktorami własnej produkcji dla konstruktorów urządzeń i użytkowników centrów towarowych i dystrybucyjnych, systemów intralogistycznych i systemów transportu bagażu. Obsługiwane są interfejsy dla wszystkich znajdujących się na rynku magistral polowych i protokołów przemysłowego Ethernetu. Wszystkie złącza zasilające, komunikacyjne i złącza czujników są wtykane, co zapewnia szybką i bezbłędną instalację i konserwację. Mniejsze przetwornice i rozruszniki silników są dostępne na rynku już od początku 2017 roku – obejmują większość zastosowań napędowych w intralogistyce w zakresie od 0,55 do 3 kW

Film ( ) prezentuje bogate wyposażenie funkcjonalne serii NORDAC LINK, komfortowe i elastyczne możliwości obsługi, równocześnie wskazując na łatwość uruchamiania dystrybutorów polowych.