Wiadomości –

Systemy napędowe NORD z precyzyjną kontrolą zapewniają sprawną dystrybucję paczek

NORD zapewnia technologię napędową dla dużych centr dystrybucji paczek np. dla położonej pod Paryżem firmy Chronopost. Zostanie tam zainstalowanych 1000 jednostek napędowych NORD ze zdecentralizowaną elektroniką sterującą.

chronopost_application

Bargteheide , 2017-05-16

Jednostki napędowe firmy NORD DRIVESYSTEMS zapewniają mała ilość przeglądów i wydłużoną żywotność i dzięki trwałym, wytrzymałym przekładniom. Ten dobrze przemyślany modułowy system motoreduktorów o wysokiej przeciążalności eliminuje potrzebę dużej liczby wersji pomimo dużej ilości jednostek napędowych, wchodzących w skład systemu przenośnikowego.

Procedury namierzania i śledzenia w Chronopost wymagają dokładnej kontroli i synchronizacji. W tym celu układy napędowe wyposażone są w przetwornice częstotliwości zamontowane bezpośrednio na skrzynce zaciskowej silnika. Falowniki z tą technologią tworzą z przekładnią jeden zespół.

Napędy są niezwykle wytrzymałe dzięki momentowi rozruchowemu do 400% i zdolności przeciążeniowej na poziomie 200% przez 5 sekund. Falowniki komunikują się z PLC za pośrednictwem Profibus DP. W razie potrzeby łańcuch przenośnika może zostać spowolniony w celu uniknięcia przestojów.

Dowiedz się więcej