Wiadomości –

Łatwa do czyszczenia i odporna na korozję technologia napędów firmy NORD

Na targach branży produkcji napojów ‘drinktec’ w Monachium od 11 do 15 września 2017 r., NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje rozwiązania napędów opracowane z myślą o czyszczeniu przez zmywanie oraz rozwiązania przeznaczone dla przemysłu napojów.

nord_drinktec_nsd_tuph

Bargteheide , 2017-08-28

Na stanowisku 242 w hali A3, NORD przedstawi szeroki asortyment układów napędowych z odpornymi na korozję silnikami gładkimi, falownikami, rozrusznikami silników i napędami w obudowach odlewanych z aluminium zoptymalizowanych dla potrzeb czyszczenia przez zmywanie.

Dla napędów aluminiowych, które są używane w przemyśle spożywczym i produkcji napojów, firma NORD oferuje obróbkę antykorozyjną nsd tupH. Porównując z napędami wykonanymi ze stali nierdzewnej lub modelami lakierowanymi, procedura ta prowadzi do znacznego zmniejszenia kosztów. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych procedur nakładania powłok, w tym przypadku materiał zostaje utwardzony do głębokości znacznie poniżej powierzchni, co zapobiega łuszczeniu się. Napędy mogą z łatwością wytrzymać wysokociśnieniowe czyszczenie parowe, a także kontakt z agresywnymi mediami.

Silniki gładkie bez wentylatorów chronią przed rozprzestrzenianiem się zarazków. Są dostępne jako silniki synchroniczne i asynchroniczne i należą do klas sprawności IE2, IE3 (asynchroniczne) oraz IE4 (synchroniczne).

Dowiedz sie więcej