Wiadomości –

W Nord znowu stanie krwiobus!

Z inicjatywy NORD, mobilny punkt umożliwiający oddawanie krwi odwiedza Nową Sól cyklicznie. Krwiobus będzie stacjonował na terenie firmy Nord w czwartek, 28 września 2017 r., między godziną 9:00 a 13:00. Czy uda się pobić nowy rekord?

Nowa Sól , 2017-09-13

Nord po raz kolejny zachęca do pomocy poprzez oddawanie krwi. Impulsem do powstania szlachetnej inicjatywy podejmowanej regularnie przez fabrykę Nord Napędy była choroba dziecka jednego z jej pracowników. Chory na białaczkę syn potrzebował dużej ilości krwi, aby przejść przez długi proces leczenia. Zarząd firmy postanowił wesprzeć rodziców, organizując zbiórkę krwi przed swoją siedzibą. Od tamtej pory, z inicjatywy Nord, krwiobus odwiedza Nową Sól cyklicznie, umożliwiając pracownikom strefy oraz wszystkim mieszkańcom miasta zrobić coś dla potrzebujących.

Akcja cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W maju br. udało się pobić zeszłoroczny rekord – 35 osób, które zostały dopuszczone do zabiegu, oddało w sumie 15,75 litrów krwi. Liczymy, że pod koniec miesiąca liczba ta będzie jeszcze większa, a z oddanego płynu skorzysta jeszcze większa ilość chorych. Podejmiecie z nami to wyzwanie?

Krwiobus będzie stacjonował na terenie firmy Nord w czwartek, 28 września 2017 r., między godziną 9:00 a 13:00. Każda osoba, która zgłosi się do oddania krwi, przejdzie krótkie badanie lekarskie, stwierdzające, czy może zostać krwiodawcą.

Już teraz namówcie swoich kolegów z pracy i pracodawców, aby wsparli akcję Nord i stawcie się pod koniec września w nowosolskiej strefie! Razem możemy więcej!