Wiadomości –

Rozwiązania napędowe dla branży napojówdrinktec 2017: Udany debiut targowy

Od 11 do 15 września 2017 r. Rejestracja gości została zerwana na wiodących światowych targach branży napojów i płynnej żywności: drinktec. W Monachium firma NORD DRIVESYSTEMS wzięła udział po raz pierwszy i przedstawiła rozwiązania napędowe przeznaczone do mycia zmywania, a także konkretne rozwiązania dla branży napojów.

drinktec trade fair 2017

Bargteheide , 2017-10-11

Najważniejszym wydarzeniem targów była obróbka powierzchniowa NORD nsd tupH - specjalny proces do uzyskiwania ekstremalnie elastycznych powierzchni. Produkty poddane nsd tupH są łatwe w czyszczeniu i odporne na kwasy, alkalia i korozję. Motoreduktory wykonane z aluminium i pokryte nsd tupH mają właściwości powierzchni podobne do produktów ze stali nierdzewnej, ale są lżejsze, bardziej ekonomiczne i są w stanie efektywniej odprowadzać ciepło.

Nacisk położono także na energooszczędne rozwiązania i koncepcje, aby zminimalizować koszty. Wśród innych produktów zaprezentowano nowe energooszczędne gładkie silniki IE3. Dostępne są teraz moce 120 W, 180 W i 250 W i do 71. Dobrze znane silniki synchroniczne IE4 w wersji standardowej lub gładkiej wykazały imponujące oszczędności energii na taśmach przenośnikowych, szczególnie w przypadku obciążeń częściowych. Udana seria NORDBLOC.1 również została rozszerzona o nową dwustopniową przekładnię stożkową dla momentów wyjściowych do 50 Nm, teraz dostępne są również wysokowydajne przekładnie stożkowe (oprócz przekładni ślimakowych) dla małych zakresów obciążeń. Program targowy NORD DRIVESYSTEMS uzupełniono rozwiązaniami służącymi do redukcji wersji i rozwiązań optymalizujących TCO. NORD wyciągnął pozytywne wnioski po targach drinktec w 2017 roku i był zadowolony z dobrych relacji, które zostały nawiązane, oraz z wielkiego zainteresowania odwiedzających z branży napojów i płynnych produktów spożywczych we wszystkich prezentowanych tematach. Udany debiut w Drinktec.

Learn more