Wiadomości –

Standard Industry 4.0: NORD na Targach SPS IPC Drives 2017

W dniach od 27 do 30 listopada 2017, NORD DRIVESYSTEMS będzie prezentować innowacje produktowe i inteligentne rozwiązania napędowe zgodne ze standardem Industry 4.0 (tzw. "czwarta rewolucja przemysłowa") na czołowych targach automatyki przemysłowej w Europie pod nazwą SPS IPC Drives.

Industrie 4.0 sps ipc drives

Bargteheide , 2017-10-26

Digitalizacja i Industry 4.0 to obecnie główne słowa pozostające na ustach przedstawicieli branży przemysłowej, produkcyjnej i logistycznej. W swoim własnym, specjalnie stworzonym stanowisku testowym na targach SPS IPC Drives 2017 w Norynberdze, NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje jak rozwiązania napędowe NORD mogą wspomagać fabryki przyszłości. Napędy sieciowe przekazują dane o swoim stanie przez system sterowania lub bezpośrednio do Chmury (ang. Cloud). Po zapisaniu danych w Chmurze, dane są dostępne na całym świecie umożliwiając ich ocenę i analizę. Przetwornice częstotliwości zintegrowane z funkcjonalnością sterowników PLC ogrywają tutaj kluczową rolę. Zintegrowany sterownik PLC przetwarza dane z czujników i elementów wykonawczych, a gdy jest to konieczne, inicjuje sterowanie sekwencyjne i przekazuje dokładne informacje o napędzie i zastosowaniu do centrum sterowania i elementów sieciowych. W ten sposób można monitorować cały system napędów NORD. Zbierane dane można wykorzystać przykładowo do określenia stanu technicznego (konserwacja zapobiegawcza) i wydajności napędu. Umożliwia to wykonywanie koniecznych i zaplanowanych prac serwisowych z uwzględnieniem aktualnego obciążenia produkcji. Korzyści: szybsze serwisowanie, ograniczenie przestojów, obniżenie kosztów konserwacji i dłuższa trwałość eksploatacyjna napędu.

Poza inteligentnymi rozwiązaniami napędowym dla tzw. "Inteligentnej Fabryki", NORD będzie prezentować na SPS IPC Drives również takie innowacje produktowe jak NORDAC LINK i LogiDrive. Dystrybutor polowy NORDAC LINK jest urządzeniem sterującym do napędów oferującym elastyczny montaż w pobliżu silnika. Dostępny jest jako przetwornica częstotliwości (do 7,5 kW) i starter silnika (do 3 kW). Dzięki zintegrowanemu sterownikowi PLC i kompatybilności ze wszystkimi standardowymi systemami magistrali, NORDAC LINK można łatwo integrować ze wszystkimi nowoczesnymi systemami automatyki i swobodnie konfigurować w zależności od wymagań i zastosowania. Dzięki LogiDrive, NORD stworzył ujednolicone jednostki napędowe dla zastosowań w intralogistyce, które oferują oszczędność energii, łatwość serwisowania i optymalne koszty. Systemy LogiDrive zawierają silnik synchroniczny IE4 o mocy znamionowej do 5,5 kW, 2-stopniową przekładnię walcowo-stożkową oraz dystrybutor polowy NORDAC LINK instalowany przy silniku.

NORD na Targach SPS IPC Drives 2017: Hala 3, stanowisko 218

  • Dystrybutor polowy NORDAC LINK
  • LogiDrive
  • Industry 4.0
  • Konserwacja zapobiegawcza
  • Funkcjonalność PLC

Dowiedz się więcej