Wiadomości –

Szybszy rozwój elektroniki napędów zgodny z kompatybilnością elektromagnetyczną

Firma NORD DRIVESYSTEMS jest przystosowana do szybkiego własnego opracowywania elektroniki napędów na potrzeby produkcji seryjnej.

emv kabine bargteheide

Bargteheide , 2017-11-14

Podczas opracowywania prototypu, producent napędów przeprowadza wszechstronne testy falowników i rozruszników silników w kabinie do badania EMC w głównej siedzibie firmy w Niemczech. Te udokumentowane badania znacznie przyspieszają proces certyfikacji CE. Badania kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) sprawdzają dwa aspekty: z jednej strony, elektronika napędów jest pod kątem własnej emisji energii elektromagnetycznej, która nie może przekraczać określonych wartości granicznych. Z drugiej strony, należy potwierdzić, że te przedmioty badań są odporne na zakłócenia pochodzące od innych źródeł emisji. Dzięki użyciu własnej kabiny do badań EMC, NORD potrafi wykrywać źródła potencjalnych problemów na wczesnym etapie i skutecznie rozwiązywać wszelkie takie kwestie we właściwym czasie. Najnowsza rodzina produktów - system rozproszone, obejmująca 2 falowniki całkowicie nowej wielkości (5,5 i 7,5 kW) była ostatnio klasyfikowana przy użyciu tego stanowiska badawczego i rozwój innej serii produktów także ruszył pełna parą.

NORD jest w stanie badać kompatybilność elektromagnetyczną samych napędów elektronicznych jak również w kombinacji z silnikiem, włącznie ze szczególnymi nastawami według wymagań klienta. To umożliwia sprawdzanie obwodów i instalacji, co pomaga przyspieszyć późniejsze inspekcje przez akredytowane laboratoria. Producent technologii napędów przeprowadza również testy klimatyczne, żeby zapewnić odporność na zimno, ciepło, wilgoć i zamiany temperatury i może prowadzić monitoring temperatury dla upewnienia się, że produkty utrzymują projektowy zakres temperatur roboczych.

W SKRÓCIE: Kabina do badań kompatybilności elektromagnetycznej

Rozwój elektroniki napędów zgodny z wymaganiami CE

Testy:

  • falowników do 160 k
  • rozruszników silników
  • elektroniki napędów podłączonej do silnika
  • całych instalacji według wymagań klienta