Wiadomości –

Rozwiązania napędów dla sortowni paczek - płynna realizacja procesu i szybka wysyłka

Niezawodne, solidne, działające w sieci i inteligentne - rozwiązania napędów dla sortowni paczek zgodne ze standardem Industry 4.0 dostarczane przez firmę NORD.

bcs_customer

Bargteheide , 2018-02-12

Centra paczek stawiają niezwykle wysokie wymagania dla technologii napędów: Aby uniknąć usterek i przestojów, napędy muszą zapewniać maksymalną niezawodność, a ze względu na dużą liczbę niezbędnych jednostek napędowych, systemy muszą działać z najwyższą wydajnością. To obniża koszty eksploatacyjne. Ważnymi czynnikami są także: łatwość montażu, obsługi i konserwacji oraz również możliwości zapewniane przez standard Industry 4.0 .

Motoreduktory NORD z przekładnią walcowo stożkową lub walcowo-ślimakową zapewniają szybki i niezawodny transport paczek. Nawet w warunkach ciągłego obciążenia, przekładnie wymagają niewielkiej konserwacji i zapewniają długi okres eksploatacji dzięki trwałym i nieulegającym zużyciu przekładniom. Ponadto, silniki o dużej odporności na przeciążenia sprawiają, że potrzebna jest tylko nieduża liczba wersji, chociaż system przenośników składa się z wielu jednostek napędowych. Falowniki są dostarczane w wersji plug-in (do szybkiego podłączenia) i mogą być szybko i łatwo wymienione, jeśli konieczna jest konserwacja.

Zdecentralizowane falowniki są połączone w sieć i komunikują się ze sobą przez różne interfejsy. Zintegrowany sterownik PLC może być swobodnie konfigurowany i niezależnie wykonuje zadania sterowania lokalnego. Na przykład, gdy nastąpi nagromadzenie paczek na rampie załadowczej, można zmniejszyć prędkość łańcucha przenośnika. Tak więc, można skrócić czas przestoju. To umożliwia również ciągłe monitorowanie napędów.

Na całym świecie, inteligentne rozwiązania napędów firmy NORD zapewniają płynną realizację procesu i szybką wysyłkę. Na przykład, NORD dostarczył francuskiej firmie Chronopost doręczającej paczki 1100 zdecentralizowanych napędów dla jej sortowni paczek. Ze swoją maksymalną przepustowością 30 000 paczek na godzinę, centrum dystrybucji paczek znajdujące się na południe od Paryża jest jednym z najbardziej wydajnych centrów w Europie. Dla najszybszego australijskiego systemu sortowania paczek w Melbourne o wydajności 35 000 paczek na godzinę, firma NORD dostarczyła natomiast 1000 silników i napędów.

W SKRÓCIE: Rozwiązania napędów NORD dla sortowni paczek

  • Unikanie przestojów dzięki inteligentnemu sterownikowi PLC falowników.
  • Zredukowana liczba wersji
  • Silniki o dużej wydajności
  • Długi okres eksploatacji
  • Niewielka konserwacja
  • Plug & Play – Złącza wtykowe dla uproszczenia instalacji i konserwacji
  • Fabrycznie zaprogramowane falowniki dla przyspieszenia odbioru eksploatacyjnego.