Wiadomości –

NORD przeciera nowe szlaki - szkolenie z wiedzy o napędach dla uczniów Technikum

Uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych z Zielonej Góry uczestniczyli w całodniowym szkoleniu z zakresu techniki napędowej przeprowadzonym w Zakładach Produkcyjnych Nord Napędy w Nowej Soli.

Nowa Sól , 2018-01-04

8 grudnia 2017 NORD zainicjował nowatorskie przedsiewzięcie w zlokalizowanej w Polsce fabryce podzespołów i napedów. Firma zorganizowała szkolenie z techniki napędowej dla uczniów zielonogórskiego „Elektryka”. Uczestnicy Mieli okazję poznać specjalistyczną wiedzę z dziedziny napędów, która była pokazywana na wysokiej klasy sprzęcie. Podczas takiego dnia udało się zaciekawić uczniów napędami, pokazać im nowoczesny zakład produkcyjny i obowiązującą tu kulturę pracy. NORD wziął na siebie całą organizację, łącznie z transportem uczniów. Chętnych do udziału w zajęciach było więcej niż dostępnych miejsc, dlatego trzeba było wyłonić uczestników drogą losowania.

To pierwsza taka inicjatywa firmy NORD, która ma na celu podzielić się wiedzą z młodymi ludźmi z bardzo specyficznego i trudnego tematu aby po zakończeniu szkoły chcieli rozważyć pracę w firmie NORD. Współpraca ze szkołami średnimi to jeden z priorytetów przedsiębiorstwa NORD. Spotkanie przebiegało w bardzo dobrej atmosferze.

- To był bardziej dialog i dyskusja niż forma wykładu. Wszyscy uczniowie byli bardzo zainteresowani szkoleniem. Będziemy chcieli przenosić tę formę szkoleń na inne oddziały naszej firmy – tłumaczy Marek Chapiński, inżynier sprzedaży w firmie NORD, który był jedną z osób prowadzących szkolenie.