Wiadomości –

NORD DRIVESYSTEMS na targach Underhåll 2018 w Szwecji

Na targach Underhåll w Goteborgu, Szwecja, największej w Europie północnej wystawie specjalistycznej przemysłowej konserwacji i napraw w dniach od 13 do 16 marca 2018 r., NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje inteligentne jednostki napędowe, inteligentne rozwiązania dla produkcji sieciowej oraz innowacyjne technologie i nowe produkty.

MAXXDRIVE at Underhåll 2018

Bargteheide , 2018-01-30

Inteligentne rozwiązanie dla produkcji i konserwacji

Cyfryzacja produkcji zmienia również zasadniczo konserwację i naprawy. Inteligentne połączenia sieciowe instalacji i maszyn umożliwiają rejestrację i ocenę dużej ilości danych roboczych, a więc ciągłe monitorowanie stanu i konserwację prewencyjną.

W testowym obszarze zastosowań, specjaliści od napędów z Bargteheide prezentują jednostkę napędową przyszłości jak również opcje dla łączy do Chmury i standardu Industry 4.0. Jednostki napędowe NORD mogą być połączone w sieć, działać niezależnie i mogą być skalowane pod względem funkcji i wydajności. Dzięki falownikom z wbudowanymi sterownikami PLC ciągle rejestrują dane dotyczące napędu i zastosowania, oceniają wszystkie dostępne dane czujników i aktuatorów, przejmują niezależnie zadania i zapewniają zoptymalizowaną diagnostykę. Jednostki napędowe przekazują dane o swoim stanie poprzez układ sterowania lub bezpośrednio do bezpiecznej Chmury. Stamtąd są dostępne na całym świecie do oceny i analizy. Tak więc, cały system napędów NORD może być monitorowany. To umożliwia konserwację prewencyjną, zwiększa dostępność instalacji, zmniejsza koszty konserwacji i napraw jak również zoptymalizowanej koordynacji serwisowania. Przyszłościowa optymalizacja może być realizowana także dzięki monitorowaniu stanu.

Ponadto, w Szwecji NORD zaprezentuje innowacyjne produkty jak również wydajne rozwiązania dla optymalizacji wariantów i kosztów. Firma NORD DRIVESYSTEMS poszerzyła swoją serię przemysłowych przekładni zębatych MAXXDRIVETM: Dwie dodatkowe wielkości (znamionowy moment obrotowy 15 kNm i 20 kNm) oraz kołnierze wytłaczarki uzupełniają modułową serię i są nowym rozwiązaniem dla zastosowań wymagających dużej mocy. Dla wymagających warunków opracowano nsd tupH - obróbkę powierzchni, dzięki której aluminiowe motoreduktory są tak wytrzymałe, jak produkty ze stali nierdzewnej i znacznie bardziej skuteczne niż . Produkty z wykończeniem nsd tupH są łatwe do czyszczenia i odporne na kwasy, zasady i korozję. Jednym z wariantów i opcji optymalizacji jest LogiDrive. Znormalizowane warianty motoreduktorów do zastosowań w intralogistyce i portach lotniczych są bardzo wydajne. Dzięki technologii Plug&Play są ekstremalnie przyjazne pod względem konserwacji i dają znaczne oszczędności kosztów części zamiennych.

W Underhåll NORD można znaleźć w Hali 11, na stoisku B06.