Wiadomości –

Budowa nowej siedziby NORD Napędy postępuje zgodnie z planem.

Nowa siedziba firmy NORD Napędy sp. z o.o., zlokalizowana będzie przy drodze 964 w miejscowości Zakrzów, pomiędzy Wieliczką a Niepołomicami. Prace ruszyły w wrześniu ubiegłego roku i postępują zgodnie z wytyczonym harmonogramem.

Wieliczka , 2018-02-16

Odwielidziśmy plac budowy aby sprawdzić aktualny postęp prac. Konstrukcja wygląda już imponująco i wszystko idzie zgodnie planem. Zakończono już montaż konstrukcji żelbetowej. W najbliższych dniach przewidywany jest montaż stropu nad piwnicą oraz konstrukcji stalowej dachu hali serwisowo-magazynowej. Rozpoczną się również prace przy instalacjach sanitarnych. Na obecną chwilę brak jakichkolwiek opóźnień. Budynek zostanie oddany do użytku w sierpniu bieżącego roku.

Przypomnijmy że budynek będzie miał powierzchnię 1500 m2 pod pomieszczenia biurowe rozlokowane na 2 poziomach oraz 700m2 powierzchni warsztatowo-magazynowej. Inwestycja zapewni również 400m2 przeznaczonych na sale szkoleniowe i konferencyjne, a także kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla pracowników i klientów NORD.

Pod koniec 2017 roku dowiedzieliśmy się że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje wykonanie nowego zjazdu z autostrady w odległości zaledwie 1 km od biurowca NORD. Węzeł ułatwi dojazd do Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Nowe rozwiązania pozwolą również nieco ograniczyć ciężki ruch przez miejscowości położone przy niepołomicko-wielickim odcinku trasy 964. Najważniejsze z naszego punktu widzenia jest jednak to że węzeł zapewni łatwiejszy i szybszy dojazd do zakładu wszystkim pracownikom i klientom NORD.