Wiadomości –

NORD DRIVESYSTEMS na targach w Hanowerze 2018 - Napędy połączone do produkcji przyszłości

Od 23 do 27 kwietnia 2018 roku NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje innowacyjne rozwiązania napędowe dla przyszłych fabryk cyfrowych na targach Hannover 2018. Należą do nich zdecentralizowani dystrybutorzy polowi NORDAC LINK, inteligentne napędy z łączami chmurowymi do konserwacji predykcyjnej, a także LogiDrive - wydajne rozwiązanie napędowe do intralogistyki, które oferuje zmniejszenie liczby wersji. Moduł interfejsu PROFIsafe zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo w produkcji.

NORDAC_LINK_hannover_trade_fair

Bargteheide , 2018-03-08

Targi w Hanowerze to wiodąca na świecie wystawa przemysłowa. Pod hasłem "Get new technology first" w tym roku ponad 5000 wystawców prezentuje swoje innowacje, w tym północnowoniemiecki producent napędów NORD DRIVESYSTEMS, który zaprezentuje swoje inteligentne rozwiązania w hali 15 na stoisku H31. Firma zaprezentuje również swoje najnowsze technologie dla branży logistycznej na targach CeMAT w hali 21 na stoisku C33.

Elementy, które będą eksponowane, to między innymi rozdzielacz polowy NORDAC LINK do zastosowań w nowoczesnych, sieciowych systemach intralogistycznych. Sterowanie napędem do elastycznego montażu blisko silnika jest dostępne jako przetwornica częstotliwości (do 7,5 kW) lub rozrusznik silnika (do 3 kW) i umożliwia szybkie uruchomienie, prostą obsługę i konserwację. Dzięki zintegrowanemu sterownikowi PLC i kompatybilności ze wszystkimi popularnymi systemami magistrali swobodnie konfigurowalny rozdzielacz polowy może być łatwo zintegrowany ze wszystkimi nowoczesnymi systemami automatyki.

Sieciowe zespoły napędowe NORD przekazują swoje dane statusu za pośrednictwem systemu sterowania lub bezpośrednio do bezpiecznej komunikacji w chmurze. Umożliwia to między innymi konserwację predykcyjną - od napędów przenośników po przekładnie przemysłowe. Zapis danych dotyczących wydajności umożliwia również optymalne wymiarowanie systemu oraz ciągłe monitorowanie stanu napędów. Dzięki temu NORD dostarcza inteligentną technologię napędową do cyfrowej produkcji w Industry 4.0. Na przykładzie zastosowania przekładni przemysłowych firma demonstruje możliwe rozwiązania z zakresu konserwacji predykcyjnej, szczególnie dla tej grupy produktów.

Oprócz inteligentnej sieci w technologii napędowej, a szczególnie w intralogistyce, często potrzebne są specjalne ekonomiczne rozwiązania, które na przykład mogą przynieść oszczędności dzięki zmniejszonej liczbie wersji. Dzięki systemom LogiDrive NORD zapewnia wydajną i przyjazną w konserwacji technologię Plug & Play. Składa się ze standardowych wersji z motoreduktorami IE4 o mocy znamionowej do 5,5 kW, dwustopniowej przekładni stożkowej i przetwornicy częstotliwości - połączenie zapewniające optymalizację procesów i kosztów.

Kolejnym ważnym elementem w nowoczesnej produkcji jest bezpieczeństwo funkcjonalne maszyn i urządzeń. Dzięki modułowi interfejsu SKU TU4-PNS PROFIsafe NORD zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo. Opcjonalny moduł spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa, umożliwia elastyczną integrację różnych komponentów bezpieczeństwa i zapewnia bezpieczną komunikację w środowisku PROFINET.

Inteligentne rozwiązania napędowe można znaleźć na stronie NORD DRIVESYSTEMS

Hannover Fair 2018 - Hala 15 na stoisku H31

oraz CeMAT - Hala 21 na stoisku C33.