Wiadomości –

NORD Drivesystems na Targach IFAT 2018: Oszczędzanie zasobów dzięki innowacyjnym i inteligentnym rozwiązaniom

Na IFAT, najważniejszych światowych targach dotyczących gospodarowania ściekami, odpadami i surowcami, organizowanych od 14 do 18 maja 2018 r., wszystko obraca się wokół zrównoważonych technologii środowiskowych. Firma NORD DRIVESYSTEMS również będzie obecna podczas tego branżowego spotkania w Monachium i przedstawi technologię inteligentnych napędów, nowe produkty, energowydajne rozwiązania, a także szeroki zakres oferty obsługi i konserwacji.

IFAT_ie4-motor_2018

Bargteheide , 2018-03-22

Inteligentne rozwiązania napędowe

Na stanowisku 314 w hali A1 odwiedzający będą mogli uzyskać informację na temat pracujących w sieci, autonomicznych i skalowalnych napędów NORD. Zdecentralizowane układy napędowe tworzą grupy typu ‘master-slave’, które inteligentnie komunikują się między sobą tak, że mogą autonomicznie monitorować i kontrolować poszczególne części instalacji. Przykładowo, jeżeli pojawi się blokada, zostaje ona wykryta i w miarę możliwości automatycznie wdrażany jest środek zaradczy. Jeżeli nie ma takiej możliwości, blokada zostaje zgłoszona do centralnej jednostki sterującej i uruchamiany jest pracujący w sieci napęd zastępczy.

Konserwacja predykcyjna

Dzięki integracji sterownika programowalnego (PLC) z przetwornicą częstotliwości, jednostki napędowe NORD mogą rejestrować dane napędu i parametry użytkowe i oceniać wszystkie dostępne dane czujników i siłowników, zapewniając podstawę dla monitorowania stanu. Razem z klientem, NORD może również opracowywać rozwiązania w zakresie konserwacji predykcyjnej dla potrzeb przewidywanej, a tym samym możliwej do zaplanowania konserwacji jednostek napędowych. Celem tych algorytmów jest ograniczenie nieplanowanych przestojów, obniżenie kosztów serwisu i konserwacji, oraz przedłużenie trwałości użytkowej jednostki napędowej.

Technologia napędów energooszczędnych

Energooszczędne silniki NORD o dużej mocy charakteryzują się wysoką wydajnością, a tym samym zapewniają istotne oszczędności kosztów eksploatacji. W szczególności, silniki synchroniczne IE4 spełniają najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczące wydajności – włączając pracę pod częściowym obciążeniem i w niskich zakresach obrotów, dzięki technologii PMSM. Falowniki NORD gwarantują także energooszczędną pracę. Są one wyposażone w funkcje oszczędzania energii i mogą automatycznie dostosowywać moce silników do rzeczywistych wymagań w przypadku zmiennych obciążeń.

NOWOŚĆ: NORDBLOC.1 przekładnia walcowa jednostopniowa

Nowe przekładnie walcowe jednostopniowe NORDBLOC.1 zapewniają największą wydajność, wysoką sztywność skręcania, niską emisję hałasu podczas pracy i dużą trwałość użytkową. Dodatkowo, spełniają one nawet najbardziej rygorystyczne wymagania dotyczące higieny dzięki konstrukcji zmywanej wodą. Tym samym, stanowią niezawodne, trwałe i ekonomiczne rozwiązanie napędu dla pomp, mieszalników i wentylatorów, a także do zastosowań związanych z transportem i przeładunkiem materiałów.

Rozszerzenie serii przekładni przemysłowych

Firma NORD DRIVESYSTEMS rozszerzyła swoją serię przekładni przemysłowych MAXXDRIVETM: dwie dodatkowe wielkości (znamionowe momenty obrotowe od 15 kNm i 20 kNm) oraz kołnierze wytłaczarki uzupełniają modułową serię i zapewniają nowe rozwiązania dla zastosowań przy dużych obciążeniach. W oparciu o przekładnię przemysłową, NORD planuje kompletne układy napędowe do pracy przy dużych obciążeniach, z silnikami i elektroniką napędów, do zadań obejmujących technologię przenośników, pompy i mieszalniki.

Świadczone usługi zapewniają utrzymanie wartości i dostępności

Regularny serwis i konserwacja profilaktyczna mają podstawowe znaczenie dla zapewnienia maksymalnej dostępności eksploatowanych napędów. NORD oferuje kompleksową koncepcję obsługi modułowej. W zależności od wymagań, operatorzy mogą wybierać różne usługi, począwszy od pomocy przy przekazaniu do eksploatacji, specjalnych pakietów konserwacyjnych oraz analizy na miejscu w celu oszacowania kosztów naprawy.

Podczas Targów IFAT 2018, firmę NORD można będzie znaleźć w hali A1 na stanowisku 314