Wiadomości –

Motoreduktory NORD do żwirowni i kamieniołomów - Niższe koszty, większa wydajność

Żwirownia NorStone AG w Tau w południowo-zachodniej Norwegii wymieniła napędy na solidne motoreduktory firmy NORD DRIVESYSTEMS. Rezultat: niższe koszty inwestycji, większa niezawodność działania, lepsza niezawodność procesu, a także mniejsze zużycie energii dzięki lepszej wydajności.

Getriebemotor als Antrieb für Förderbänder

Bargteheide , 2020-03-25

NorStone to największy norweski producent kruszyw i żwiru. Podobnie jak w wielu żwirowniach, kamieniołomach i podobnych zastosowaniach przenośniki taśmowe w żwirowni Tau napędzane były przez uniwersalne wały transmisyjne i napędy pasowe. Następnie firma HeidelbergCement AG postanowiła przejść na niezawodne motoreduktory firmy NORD . Z powodzeniem. Bezpośrednie napędy wniosły znaczący wkład w poprawę niezawodności o 4,5% w ciągu trzech lat. Motoreduktory NORD nie tylko zwiększyły niezawodność oraz skróciły czas i koszty związane z konserwacją, ale także koszty inwestycyjne związane z zakupem nowych przekładni były stosunkowo niższe.

"Dzięki konwersji z uniwersalnych wałów transmisyjnych i napędów pasowych na napędy z przekładnią bezpośrednią firmy NORD DRIVESYSTEMS, przede wszystkim unikamy znacznego zużycia pasów, a woda i kurz nie mogą przedostać się do napędów. Decyzja o zastosowaniu kompaktowych i wytrzymałych motoreduktorów przyniosły wyraźne korzyści i okazały się mądrym wyborem "podsumowuje Per Thu, kierownik produkcji w pracach NorStone.