Wiadomości –

Napędy do przenośników paletowych: niezawodna technologia o solidnej konstrukcji

Technologia przenośników paletowych wymaga przede wszystkim ekonomicznych rozwiązań napędowych o dużej przeciążalności. NORD DRIVESYSTEMS dostarcza optymalnie dobrane, indywidualnie konfigurowalne i elastyczne technologie napędowe, które zmniejszają liczbę wersji i minimalizują koszty, szczególnie w przypadku transportu palet i palet z klatkami za pomocą przenośników rolkowych lub łańcuchowych.

pallet_conveyor_technology

Bargteheide , 2019-01-08

Dla prostych przenośników paletowych NORD opracował wydajną kombinację napędów składającą się z silnika asynchronicznego i przetwornicy częstotliwości NORDAC BASE. To rozwiązanie napędowe jest specjalnie dostosowane do wymagań technologii przenośników paletowych i zapewnia niezawodną technologię o solidnej konstrukcji. Może być łączony ze wszystkimi motoreduktorami NORD i może być elastycznie rozszerzany zgodnie z wymaganiami lub specyfikacjami klienta. Standaryzacja skutkuje zmniejszeniem liczby wersji. To znacznie zmniejsza zapasy części zamiennych, optymalizuje konserwację i oszczędza koszty w sensie całkowitego kosztu posiadania (Total Cost of Ownership).

Trójfazowe silniki asynchroniczne zapewniają moc do 1,5 kW i cechują się wysoką przeciążalnością, solidnym wykonaniem i długą żywotnością. Przetwornice częstotliwości są zainstalowane blisko silnika i są wyposażone w zintegrowany sterownik PLC. Dowolnie programowalny sterownik PLC przetwarza dane z czujników i elementów wykonawczych, udostępnia opcje diagnostyczne i komunikuje się z kontrolerem wyższego poziomu. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie do kontroli, parametryzacji i diagnostyki jest skonfigurowane do specjalnych wymagań dotyczących napędu w technologii przenośników paletowych.

Jednostki napędowe mogą być zintegrowane we wszystkich powszechnie stosowanych systemach magistralnych. Interfejs AS lub interfejs I / O są szczególnie odpowiednie jako proste i ekonomiczne rozwiązanie do komunikacji w technologii przenośników paletowych. Można zastosować inny system magistrali bez żadnych problemów, jeśli istnieją bardziej wyrafinowane wymagania.

Niezawodne, elastyczne, wytrzymałe i przyjazne w obsłudze i konserwacji - dzięki połączeniu silnika asynchronicznego i NORDAC BASE, firma NORD opracowała rozwiązanie napędowe przeznaczone do przenośników paletowych.