Wiadomości –

NORD DRIVESYSTEMS w ACHEMA 2018 - Mieszanie, mieszanie, pompowanie: rozwiązania napędowe dla inżynierii procesowej w wykonaniach ATEX i z wysoką ochroną antykorozyjną

Od 11 do 15 czerwca NORD będzie prezentował szeroką gamę produktów na targach ACHEMA we Frankfurcie nad Menem.

Bargteheide , 2018-05-03

Główny nacisk położono na koncepcje napędów w wykonaniach ATEX dla przemysłu przetwórczego, a także szczególnie wytrzymałą przetwornicę częstotliwości SK 180E. Napędy do zastosowań pompowych, obróbka antykorozyjna nsd tupH do trudnych warunków otoczenia i przekładnie przemysłowe dopełniają asortyment północnoniemieckiego producenta.

Czy to w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym czy spożywczym, łatwopalne gazy i pyły stwarzają poważne zagrożenie dla ludzi i maszyn. NORD DRIVESYSTEMS jest certyfikowanym producentem od wielu lat, a od 2003 roku jego asortyment obejmuje rozwiązania napędowe zgodne z ATEX, takie jak silniki zabezpieczone przed wybuchem gazu, przekładnie i elektroniczna technika napędowa dla stref 1, 2, 21 lub 22.

Modułowe napędy ATEX

NORD dostarcza rozwiązania napędowe specyficzne dla aplikacji z indywidualnymi projektami i wyposażeniem z systemu modułowego.Firma oferuje elastyczne koncepcje napędów z silnikami opcjonalnie zaprojektowanymi do stosowania z falownikami, a także z opcją montażu silnika IEC lub NEMA lub bezpośrednio na przekładni w celu uzyskania wyjątkowo kompaktowego rozwiązania. Zakres ochrony przeciwwybuchowej producenta obejmuje integrację zewnętrznych wentylatorów, blokad ruchu powrotnego lub hamulców (w zależności od strefy); na życzenie, łączone systemy chronione przed wybuchem pyłu / gazu dla temperatur otoczenia do + 60 ° C i dostawy na całym świecie wraz z dokumentacją w ponad 20 językach. W razie potrzeby interwały konserwacyjne określone dla konkretnego zastosowania mogą być stemplowane na tabliczkach znamionowych.

Solidna przetwornica częstotliwości dla inżynierii procesowej

W przypadku SK 180 E - NORDAC BASE gama NORD obejmuje również wiele zdecentralizowanych przetwornic częstotliwości zgodnych z ATEX dla różnych zastosowań, które są nie tylko ekonomiczne w eksploatacji, ale są również dostępne w klasie ochrony IP69K. Zapewnia to całkowite uszczelnienie obudowy, nawet w przypadku zastosowań wymagających częstego czyszczenia pod wysokim ciśnieniem. Falowniki są stosowane w aplikacjach w przemyśle opakowaniowym i spożywczym, a także w zastosowaniach związanych z przenoszeniem i pompowaniem.

Napędy NORD w pompach

Szczególną uwagę NORD poświęca się gamie napędów pomp chronionych przed wybuchem. W pełni dopasowane układy napędowe, składające się z przekładni, silnika i przetwornicy częstotliwości, tworzą zespoły master-slave, które inteligentnie komunikują się ze sobą, a tym samym przejmują kontrolę lub kontrolę całego systemu pompowego.

Specjalna obróbka powierzchni do pracy w trudnych warunkach

Do zastosowań w trudnych warunkach NORD oferuje nsd tupH, czyli antykorozyjną obróbkę aluminiowych napędów. Proces ten tworzy powierzchnię o podobnej odporności na korozję do stali nierdzewnej. Napędy mogą z łatwością wytrzymywać mycie parą pod wysokim ciśnieniem, jak również kontakt z agresywnymi mediami. Aluminium poddane obróbce tym sposobem jest zatem prawdziwą alternatywą dla stali nierdzewnej.

Przekładnie przemysłowe do ciężkich zastosowań

Przekładnie przemysłowe NORD mogą pracować w ciężkich warunkach, takich jak mieszadła, mieszalniki i szlifierki w przemyśle spożywczym lub kosmetycznym. Wytrzymałe motoreduktory z przekładnią stożkową firmy NORD z jednoczęściową obudową UNICASE nadają się szczególnie do takich zastosowań. Duże łożyska toczne zapewniają ekstremalnie wysoką nośność i trwałość w aplikacji.

Na targach ACHEMA 2018 można znaleźć innowacyjną technologię napędu firmy NORD w hali 5 na stoisku 51

O firmie

Zatrudniając ponad 3600 pracowników, NORD DRIVESYSTEMS rozwija, produkuje i sprzedaje technologię napędową od ponad 50 lat i jest jednym ze światowych liderów dostawców kompleksowych usług w branży. Oprócz standardowych napędów, NORD dostarcza koncepcje i rozwiązania specyficzne dla konkretnych wymagań, takich jak energooszczędne napędy lub systemy chronione przed eksplozją. W roku obrotowym 2017 roczna sprzedaż wyniosła 630 milionów euro. NORD posiada teraz oddziały i partnerów handlowych w 89 krajach na całym świecie. Gęsta sieć sprzedaży i serwisu gwarantuje optymalną dostępność, umożliwiając krótkie terminy dostaw i zorientowaną na klienta usługę. NORD produkuje bardzo różnorodną gamę napędów o momentach obrotowych od 10 Nm do ponad 250 kNm, dostarcza silniki elektryczne w zakresie mocy od 0,12 kW do 1000 kW i produkuje przemienniki częstotliwości z wymaganą elektroniką o mocy do 160 kW. Rozwiązania falownikowe są dostępne dla konwencjonalnych instalacji szaf sterowniczych, a także dla zdecentralizowanych, w pełni zintegrowanych jednostek napędowych.