Wiadomości –

Jednostki napędowe chronione przed eksplozją dla zwiększenia bezpieczeństwa w młynie

Surowce są mielone i rafinowane w różnych procesach w młynie Arnreiter w Austrii. W tym celu firma wykorzystuje maszyny do gotowania na parze, łuszczenia, miażdżenia, mielenia, wytłaczania, prażenia, chłodzenia, suszenia i obierania. Szlifowanie surowców powoduje powstawanie pyłu - wymaga to stosowanie jednostek napędowych firmy NORD zabezpieczonych przed wybuchem .

Explosion-protected drive units

Bargteheide , 2018-06-05

NORD DRIVESYSTEMS oferuje szeroką gamę napędów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych w wersjach zabezpieczonych przed wybuchem . W ten sposób producent z północnych Niemiec był w stanie dostarczyć wiele różnych motoreduktorów i zdecentralizowanych systemów mechatronicznych, spełniając zapotrzebowanie młyna. Trwałe i nie wymagające konserwacji komponenty napędzają przenośniki taśmowe i kubełkowe, dzięki którym surowce są transportowane z silosów na wyższe piętra w celu przetworzenia. Są również wykorzystywane w różnych systemach przenośników i dystrybucji.

NORD dostarcza zarówno motoreduktory, jak i przetwornice częstotliwości w zespołach mechatronicznych i do montażu w szafach sterowniczych - w wersjach zabezpieczonych przed wybuchem. Każdego miesiąca NORD produkuje ponad 1500 systemów napędowych zabezpieczonych przed wybuchem pyłu lub gazu do użytku w strefach 1, 2, 21 i 22.