Wiadomości –

Rozwiązania napędowe dla oczyszczalni ścieków - utrzymujemy czystość

W dziedzinie uzdatniania wody technologia napędu decyduje o dostępności i wydajności pompowni i stacji wentylacyjnych. NORD DRIVESYSTEMS oferuje rozwiązania zoptymalizowane pod kątem branży, które charakteryzują się dużą niezawodnością działania, długą żywotnością oraz wytrzymałością na duże obciążenia osiowe i promieniowe.

Bargteheide , 2019-03-26

W oczyszczalniach ścieków, całkowicie pozbawiona przeszkód praca jest równie ważna jak wysoka wydajność. W przypadku jednostek napędowych, które pracują w sposób ciągły, koszty energii są bardzo ważnym czynnikiem. Oprócz pracy systemów napowietrzania, głównymi czynnikami zużycia energii elektrycznej w oczyszczalniach ścieków są głównie pompy. NORD DRIVESYSTEMS łączy w sobie energooszczędną technologię silnika oraz wysokosprawne reduktory a także przetwornice częstotliwości z funkcjami oszczędzającymi energię, zapewniając najwyższą niezawodność i ekonomiczną wydajność dla swoich rozwiązań napędowych. Dodatkowo, jednostki napędowe NORD, które są przyjazne dla serwisu i konserwacji, skracają czas przestojów, a tym samym zwiększają wydajność i dostępność elektrowni.

Nawet przy ekstremalnych warunkach środowiskowych, takich jak wilgoć, kurz i brud, na które często narażone są jednostki napędowe do oczyszczania ścieków i zastosowań zewnętrznych technologia napędu firmy NORD jest doskonale przygotowana. Podwójne osłony, hamulce IP66, zwiększona ochrona przed korozją poprzez wielokrotne malowanie powłok, zabezpieczenie przed przeciążeniem, wałki ze stali nierdzewnej i wzmocnione przedłużenia wałów wyjściowych to tylko kilka przykładów wysokiego poziomu ochrony oferowanego przez jednostki napędowe NORD.