Wiadomości –

Nowy produkt: Przekładnia walcowa jednostopniowa NORDBLOC.1

Firma NORD DRIVESYSTEMS rozszerzyła swoją udaną serię NORDBLOC.1 o jednostopniową przekładnię do zastosowań o dużych prędkościach i momentach obrotowych.

Bargteheide , 2018-09-15

Nowa przekładnia walcowa NORDBLOC.1 charakteryzuje się najwyższą wydajnością, wysoką sztywnością skrętną, niskim poziomem hałasu podczas jazdy i długą żywotnością. Ponadto spełniają one nawet najbardziej rygorystyczne wymagania higieniczne dzięki ich przemywaniu. Innowacyjne przekładnie nie mają żadnych przegubów ani zamknięć. Zwiększa to stabilność produktu, a jednocześnie zapewnia gładszą powierzchnię, na której nie mogą gromadzić się ciecze ani materiały stałe.

Zoptymalizowany metodą FEM korpus UNICASE zapewnia maksymalną wytrzymałość i sztywność. Oprócz zwiększonej sztywności, wzmocniona wewnętrznie konstrukcja zapewnia również wyjątkowo cichą pracę. Wszystkie łożyska i gniazda uszczelek znajdują się w obudowie, eliminując połączenia, które mogą osłabić obudowę i umożliwić wyciek oleju. Otwory i powierzchnie montażowe są obrabiane w jednym zamocowaniu, zapewniając wyjątkowo dokładne tolerancje – co umożliwia lepsze pozycjonowanie kół zębatych, łożysk i uszczelek oraz dłuższą żywotność wszystkich elementów. Korpus wykonany jest z odpornego na korozję aluminium o wysokiej wytrzymałości, dzięki czemu jest wyjątkowo lekki i wytrzymały. Dodatkową ochronę zapewnia opcjonalnie dostępna obróbka powierzchniowa nsd tupH. Gładka, łatwa do czyszczenia obudowa sprawia, że przekładnia NORDBLOC.1 jest szczególnie odpowiednia dla użytkowników z sektorów o krytycznym znaczeniu dla zdrowia, takich jak przemysł spożywczy czy farmaceutyczny.

Przekładnie są tak zwymiarowane aby mogły wytrzymać duże siły promieniowe i osiowe. Szczególną zaletą dużych łożysk jest większa średnica wewnętrznych wałów, co zwiększa wytrzymałość łożyska. Koła zębate wykonane są ze stali utwardzanej dyfuzyjnie i umożliwiają duże krótkotrwałe przeciążenia.

Nowe produkty NORDBOLOC.1 są dostępne w pięciu rozmiarach o mocy silnika od 0,12 do 7,5 kW dla momentów wyjściowych do 280 Nm. Wszystkie warianty są dostępne w wersjach montowanych kołnierzowo (B5 lub B14) lub montowanych na łapach / kołnierzach. Opcje montażu silników IEC i NEMA, a także szeroki zakres wariantów wyposażenia wałów, łożysk i smarowania są również przewidziane.

Wytrzymała, wydajna, cicha i kompaktowa - dzięki jednostopniowej przekładni walcowej NORDBLOC.1, firma NORD stworzyła niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie napędowe dla pomp, mieszarek i wentylatorów, a także dla zastosowań w technologii przenośników.