Wiadomości –

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Nord Napędy

9 maja 2019 r. firma NORD Napędy uroczyście otworzyła swoją nową siedzibę w Zakrzowie. Z tej okazji do małopolski przyjechali przedstawiciele zarządu Grupy NORD oraz firm współpracujących.

Podłęże , 2019-05-09

W nowym budynku firmy , tłumnie stawili się zaproszeni goście. Zaproszonych na nią zostało ponad 100 przedstawicieli firm będących najważniejszymi klientami oraz przyjaciółmi NORD Napędy. Swą obecnością zaszczycili również Starosta Powiatowy Pan Adam Kociołek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Pan Roman Ptak.

Firma NORD jest bardzo dobrze znana w branży automatyki przemysłowej, przede wszystkim jako wiodący specjalista w dziedzinie motoreduktorów, silników, komponentów elektroniki napędowej. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy Getriebebau NORD.

Polski oddział rozpoczął działalność w 1991 r. Kluczowymi miejscami w kraju są miejscowości: nowo otwarte Podłęże , gdzie znajduje się główna siedziba polskiego oddziału firmy NORD ( i właśnie tutaj, odbyło się uroczyste otwarcie firmy); Nowa Sól, lokalizacja Zakładów Produkcyjnych NORD - najnowocześniejszej w Polsce fabryki napędów oraz - biura techniczno-handlowe w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy

Przybyłych gości powitała pani Jutty Humbert i pan Ullrich Kuchenmeister - właściciel konsorcjum, który powiedział obecnym na otwarciu: „ (…) choć nazwa Zakrzów jest dla mnie trudna do wypowiedzenia, serce naszej firmy w Polsce bić będzie właśnie tutaj”. Część oficjalną wypełniły oprócz przemówień właścicieli koncernu NORD DRIVESYSTEM, wystąpienia członków zarządu i dyrekcji NORD Napędy sp. z o.o. Jarosław Bilich, dyrektor Zarządzający w Nord Napędy w Polsce, który jako pierwszy zabrał głos, podkreślił, że dla jego spółki jest to wyjątkowy dzień i okazja do świętowania sukcesu –nie byłoby to możliwe bez zaufania pokładanego w zespole i przekonania, dla rozwoju przestrzeni na światowym poziomie.

Głos zabrali również członkowie zarządu NORD Napędy, czyli Pani Agnieszka Stefańczuk, Ireneusz Nawalany i Tomasz Kozak, którzy również podkreślili znaczenie inwestycji dla rozwoju firmy i jej dalszej perspektywy. Otwarcie obiektu było doskonałą okazją do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego obiektu.

Na uwagę zasługuje fakt, iż nowy budynek ma nowoczesny wygląd i zadbane otoczenie zaprojektowane przez doświadczoną firmę świadczącą kompleksową obsługę terenów zielonych. Dostępny jest obszerny parking dla gości i wszystkich pracowników. Usytuowany jest w stale rozbudowującej się Strefie Ekonomicznej, przy głównej drodze, niedaleko węzła autostradowego i lotniska, co zapewne będzie miało duże znaczenie podczas jego eksploatacji. Budynek został zbudowany na działce o powierzchni ponad 2000m2., dzięki czemu nastąpiła znaczna poprawa warunków pracy w stosunku do poprzedniej lokalizacji w wynajmowanym budynku. Przestronne, dobrze doświetlone pokoje wyposażono w ergonomiczne biurka i fotele z pełną regulacją umożliwiającą indywidulne dopasowanie do potrzeb użytkownika a nawet pracę na stojąco. Na każdym piętrze jest usytuowany aneks kuchenny, a na szczytowej kondygnacji udostępniono dla pracowników dobrze wyposażoną kantynę oraz obszerny taras z widokiem na cztery strony świata każdą stronę budynku. System wentylacji i klimatyzacji oraz sterowane żaluzje zapewniają większy komfort pracy. Pamiętano także o nowym sprzęcie komputerowym i udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych.

Oficjalną część wydarzenia zakończyło grupowe zwiedzanie nowo otwartego obiektu.

Zwiedzający podzieleni na grupy mogli zobaczyć przygotowywane sale szkoleniowe (docelowo będzie ich aż 8) oraz halę serwisowo magazynową. W trakcie spaceru po terenie firmy pracownicy działu sprzedaży i specjaliści techniczni zapoznawali poszczególne grupy z ciekawymi eksponatami, technologiami wykorzystywanymi w branży napędowej oraz interesującymi aplikacjami. Hala została podzielona na strefy: serwisową, szkoleniową, magazynową i logistyczną. Jest również w pełni przystosowana do pracy z zachowaniem wszelkich zasad BHP. Świadczą o tym oznakowania wydzielonych stref bezpieczeństwa i ciągów komunikacyjnych, a także poziome i pionowe znaki ostrzegawcze i informacyjne. Na samym zwiedzaniu jednak uroczystość się nie zakończyła – obejmowała również bankiet i zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce.

Grupa NORD z dumą zaprasza na kolejną, podobną uroczystość już w przyszłym roku, kiedy to oficjalnie otworzy kolejny zakład na terenie Polski. Będzie to fabryka silników elektrycznych w Wiechlicach.