Wiadomości –

Inteligentne napędy NORD automatyzują browar rzemieślniczy

Jednostki napędowe NORD DRIVESYSTEMS są z powodzeniem stosowane w branży napojów od wielu lat. Znacząco wspierają automatyzację procesu warzenia i łatwo dostosowują się do wymagań odpowiednich przepisów dzięki inteligentnemu systemowi sterowania. Firma Rabek Engineering GmbH zaprojektowała elastyczny, niezawodny i wymagający niewielkiej konserwacji zakład browarniczy dla Landgang Brauerei w Hamburgu, w oparciu o technologię napędową firmy NORD DRIVESYSTEMS.

 - - Niemiecki Angielski -

Bargteheide, 2020-05-25

Technologia NORD pomaga Landgang Brauerei nie tylko oszczędzając czas, ale także uzyskując doskonały efekt parzenia. Nawet przed faktycznym zaparzeniem proces zależy od jednostki napędowej NORD. Dokładnie kontroluje młynek do słodu, dzięki czemu kruszenie zachowuje plewy, które później pełnią funkcję filtracyjną. W następnym etapie rurowy przenośnik łańcuchowy zasilany silnym motoreduktorem NORD delikatnie transportuje pokruszone ziarna do warzelni. Przy możliwie najmniejszym tarciu łuski pozostają nienaruszone.

Napędy NORD drives wspierają zarządzanie warzelnią

Warzelnia została wyposażona w zdecentralizowane, inteligentne napędy NORD dzięki czemu można ją obsługiwać precyzyjnie. Biorąc pod uwagę dużą masę lepkiego zacieru podczas procesu parzenia, wymagany jest napęd przystosowany do dużych obciążeń o zmiennej prędkości. Wbudowany przemiennik częstotliwości ze zintegrowanym sterownikiem PLC umożliwia oddzielenie napędu od różnych rodzajów ruchu ostrza i mieszadła, takich jak podnoszenie, opuszczanie i obracanie. W tym celu jednostka napędowa została wyposażona w wał drążony. Ta specjalna wersja ułatwia elastyczne łączenie ruchów zgodnie z przepisem.

Właściwe zarządzanie różnorodnymi recepturami piwa rzemieślniczego

Przygotowanie i przetwarzanie wszystkich składników jest w pełni zautomatyzowane. Ponadto PLC zintegrowany z przetwornicą częstotliwości steruje każdą jednostką napędową indywidualnie. Każdy napęd wyszukuje odpowiednie sekwencje ruchu dla odpowiednich receptur, a PLC wykorzystuje te dane do dostosowania wydajności systemu zgodnie ze specyfikacjami receptur dotyczącymi konsystencji, objętości i masy składników. Jeśli chodzi o liczne formuły browaru rzemieślniczego i różne wymagania dotyczące stosowanego sprzętu, staje się oczywiste, jak korzystny jest taki system kontroli.