Wiadomości –

Koncepcja spójnego napędu do zautomatyzowanych systemów obsługi bagażu

Na wystawie inter airport Europe 2013 w Monachium, NORD DRIVESYSTEMS przedstawił koncepcję spójnego napędu do obsługi bagażu na lotniskach. W połączeniu z efektywnymi motoreduktorami NORD, zdecentralizowane przetwornice częstotliwości i softstarty stanowią eleganckie, przyjazne dla użytkownika, idealne rozwiązania.

messebericht_interairport

Bargteheide , 2013-10-24

Przetwornica SK 200E z bezpośrednio zamocowanym enkoderem silnika, zintegrowaną funkcją pozycjonowania i zarządzaniem hamulcem (poprzez wyjście 180 V DC) została wykorzystana do podnoszenia, opuszczania i pozycjonowania. Modele przetwornicy tego samego typu zapewniają bezkontaktowe gromadzenie bagażu na przenośnikach taśmowych z sygnałami z czujników bezpośrednio kierowanymi do przetwornicy za pomocą interfejsów.

Aby bezproblemowo przenieść bagaże do podnośnika, różne jednostki napędowe zostały zsynchronizowane. Podczas pokazu na wystawie, kompaktowa przetwornica SK 180E kontroluje napęd przenośnika rolkowego, umożliwiając również akumulację i synchronizację. Wyposażony w ten sam interfejs operacyjny, softstart NORD SK 135/włącznik dwukierunkowy, zapewniaja ochronę przekładni przenośnika i mechaniki jednostek.

Ponieważ włącznik jest również montowany bezpośrednio na skrzynce zaciskowej silnika i zawiera rozbudowane funkcje ochrony, zintegrowana konstrukcja stanowi oszczędną alternatywę dla scentralizowanych rozwiązań, które wymagają znacznego wysiłku przy instalacji przewodów jak również osobnych wyłączników silnikowych, styczników rewersyjnych i prostowników hamulcowych. W modelu wystawowym, kontroler i napędy komunikują się poprzez magistralę Profibus. Ponadto NORD realizuje również połączenia za pośrednictwem wszystkich standardowych systemów magistrali, takich jak Profinet lub Ethernet / IP. Dostawca oferuje kompletny zakres własnych napędów mechatronicznych. Do systemów przenoszenia bagażu NORD projektuje i planuje rozwiązania indywidualne wykorzystujące łatwe w konserwacji, elastyczne i przede wszystkim skuteczne rozwiązania.