Wiadomości –

Przenoszenie, synchronizowanie i podnoszenie z jednolitą platformą sterowania: napędy do przenoszenia zintegrowanych materiałów

NORD DRIVESYSTEMS dostarcza wszechstronne systemy napędowe z koncepcją indywidualnego sterowania do zastosowań transportowych we wszystkich gałęziach przemysłu. Motoreduktory dobrane i skonfigurowane dla konkretnego zastosowania, do tego energooszczędne zdecentralizowane przetwornice częstotliwości lub softstarty zintegrowane z silnikami lub zamontowane w ich pobliżu, jako całość spełniają wypełniają założone funkcje sterowania.

Integrated materials handling drives from NORD

Bargteheide , 2013-10-24

Szeroki zakres programowalnych funkcji oraz uniwersalne interfejsy użytkownika, do tego narzędzia wspomagające proces projektowania systemu: to składa się na portfolio wyrobów napędowych i elektronicznych NORD, a obejmuje wszystkie czynności transportu i podnoszenia . Przetwornice częstotliwości oferują przeciążalność 150% przez 60 s lub pełne 200% (przez krótszy czas) podczas gdy sprawdzone sterowanie wektorowe ISD zapewnia wysoką dynamikę i stabilną pracę - nawet z wahaniami prędkości pod dużym obciążeniem.

Przetwornica serii SK 180E NORD doskonale nadaje się do sterowania silnikami do 2,2 kW w przenośnikach poziomych. Seria SK 200E jest dostępna dla bardziej złożonych zadań i występuje w zakresie mocy aż do 22 kW. Seria SK 200E jest dostępna dla bardziej wymagających zadań o większej wydajności do 22 kW. Przetwornice te są jedynymi w swojej klasie wyrobami zapewniającymi funkcje sterowania pozycją, a także z możliwość współpracy z enkoderami przyrostowymi i absolutnymi. W ten sposób, pozwalają one na wykorzystanie standardowych asynchronicznych silników indukcyjnych AC w zastosowaniach wymagających względnego albo absolutnego sterowania pozycją lub synchronizacji. Zastosowania dźwignicowe lub aplikacje zawierające funkcje bezpieczeństwa mogą być także z powodzeniem realizowane dzięki przetwornicom zdecentralizowanym NORD: opcjonalne wersje zawierają funkcje bezpieczeństwa kategorii 4, STO i ST1, aż do SIL3

Do prostszych zastosowań, w których przetwornice nie są wymagane, np. w przenośnikach poziomych bez zmiany prędkości, elektronika NORD SK 135E i zintegrowany z silnikiem softstart zapewnia łagodny rozruch i pracę nawrotną. Użytkownicy mogą ustawić chwilowe napięcie rozruchowe dla większego momentu rozruchowego bezpośrednio na rozruszniku za pomocą przełączników DIP. Zintegrowane funkcje monitorujące dla mocy wejściowej (ograniczenie prądowe), zabezpieczające (przepięcie i zbyt niskie napięcie), monitorujące silnik (PTC / I ² t, fazy silnika), oraz ruchowe(ograniczenie momentu, przeciążenie) sprawiają, że dodatkowe urządzenia z reguły umieszczane w szafach sterowniczych stają się zbyteczne.