Wiadomości –

Nowe możliwości elektroniki napędowej NORD Zintegrowana funkcjonalność PLC dzięki nowemu procesorowi sterującemu i rozbudowie oprogramowania

Dzięki możliwościom zintegrowanego z przetwornicą częstotliwości sterownika programowalnego technika napędowa NORD uzyskała status w pełni programowalnego systemu napędowego.

brand_new_drive_controllers

Bargteheide , 2015-05-05

Wszystkie zdecentralizowane przetwornice częstotliwości serii SK 180E i SK 200E oraz przetwornice do zabudowy w szafach od modelu SK 520E wzwyż oferują teraz zintegrowaną funkcjonalność PLC. Wbudowany sterownik umożliwia proste programowanie funkcji napędowych według IEC 61131-3 z użyciem "Tekstu strukturalnego (ST)" i "Listy instrukcji (AWL)" oraz darmowego narzędzia do programowania i parametryzacji NORDCON. Inteligentnie zaprogramowane przetwornice mogą w ten sposób wykonywać złożone zadania, takie jak monitorowanie autonomicznych procesów lub dynamiczna praca bez zewnętrznego kontrolera. Pozwala to finalnie na budowę atrakcyjnych ekonomicznie rozwiązań. Co więcej, falowniki nowej generacji kontrolują szerszą gamę silników: najintensywniej pracuje się obecnie nad silnikami synchronicznymi IE4. Nowe przetwornice częstotliwości charakteryzują się zatem wyjątkową wszechstronnością, w tym kontrolą pozycji. Seria SK 200E zapewnia wyjątkową odporność na przeciążenie i występuje w szerszym zakresie mocy (do 22 kW) niż przeciętne produkty w tej klasie. Kompaktowe przetwornice z serii SK 500E będą dostępne aż do rozmiaru 11 i 160 kW jeszcze w tym roku.