Wiadomości –

Powered by NORD – Szukaj produktów oznaczonych tym znakiem

Rosnące wymogi rynku i oczekiwania klientów z jednej strony co do jakości oferowanych wyrobów, a z drugiej strony do uzyskania jak najlepszej ceny oraz coraz większa konkurencja wymaga stosowania niestandardowych rozwiązań marketingowych, które wzmocnią pozycję na rynku. Klient kupując dane urządzenie pragnie nabyć dobry produkt, cechujący się bardzo dobrymi parametrami, jak również wysoką jakością zastosowanych komponentów. Z drugiej strony chce, aby za to sprawdzone rozwiązanie zapłacić jak najmniej. Niewątpliwie wszystkie zabiegi mające na celu poprawienie wizerunku urządzenia mają wpływ na wielkość sprzedaży, a co za tym idzie - na zysk firmy. Niestety te dwa aspekty nie idą w parze. Nie można pogodzić coraz to niższych cen z niezmienną jakością stosowanych komponentów. W świetle powyższego, NORD DRIVESYSTEMS udostępnił producentom kotłów prestiżowe oznakowanie, informujące o zastosowaniu przekładni NORD. Dzięki niemu kupujący ma pewność, że dostaje produkt z napędem najwyższej jakości.

Wieliczka , 2015-10-09

Firma Getriebebau NORD jest jednym z liderów w branży producentów napędów na świecie - zarówno w urządzeniach mechanicznych jak i elektronicznych. Firma NORD została założona w Niemczech w 1965 r., a obecnie jej sprzedaż wynosi około 500 milionów Euro. Nasze powodzenie we wspinaniu się na elitarną listę producentów motoreduktorów należy zawdzięczać strategii polegającej na ścisłej współpracy z naszymi klientami. Systemy napędowe firmy NORD są rozwiązaniami o najwyższej precyzji i są w optymalny sposób przystosowane do stosowania w najbardziej wymagających aplikacjach. Inwestujemy w sposób ciągły w najnowocześniejsze systemy produkcji po to, by zapewnić najwyższej jakości standardy, które sami sobie wyznaczyliśmy. Wysokiej jakości materiały i standardowe elementy wykorzystywane w produkcji, po starannym sprawdzeniu ich konstrukcji i wytrzymałości, podlegają surowej kontroli jakości na wszystkich etapach produkcji. Na naszej starannie sprawdzonej funkcjonalności i niezawodności można polegać.

NORD działa w Polsce od 1991 roku, z roku na rok zwiększając swój udział na rynku polskim. Na dzień dzisiejszy rocznie sprzedajemy ponad 700000 szt. jednostek napędowych przeznaczonych do pracy w różnych dziedzinach życia i branżach przemysłu. Jesteśmy obecni w największych polskich zakładach z branży energetycznej, hutniczej, chemicznej, w górnictwie węgla kamiennego i brunatnego, w przetwórstwie i produkcji kruszyw, w przemyśle spożywczym, w transporcie ciężkim oraz lekkim. Aktualna oferta naszego producenta obejmuje bardzo szeroki zakres produkowanych jednostek napędowych do mocy 200 kW, oraz przetwornic częstotliwości do mocy 132 kW. Powyższe fakty świadczą o renomie firmy i najwyższej jakości oferowanych produktów.

W 2001 roku NORD wprowadził na rynek nowy typ reduktora o handlowej nazwie UNIVERSAL. Obudowa stanowiąca jednolity odlew aluminiowy nie posiada pokryw ani uszczelek, co znacząco wpłynęło na trwałość i odporność oraz wyeliminowało wycieki oleju czyniąc przekładnię praktycznie bezobsługową. Solidny korpus zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa eksploatacji, nawet przy najwyższych obciążeniach. Typoszereg przekładni UNIVERSAL posiada konstrukcję modułową. Każdy z modułów standardowo wyposażony jest w: trójstronne mocowanie na łapach, dwustronne kołnierzowe B14 oraz opcjonalnie w wał wyjściowy pełny lub drążony. Rozmaitość elementów wpływa na możliwość dopasowania do wielu konstrukcji i nietypowych aplikacji. Uzyskanie tego nie byłoby możliwe gdyby nie wykonane na najwyższym poziomie zazębienie reduktora oraz stosowaniu wieloletnich olejów syntetycznych.

Należy pamiętać że NORD jako jedyny dostawca na rynku w tym typoszeregu oferuje :

- Kompensacje niewspółosiowości połączenia modułów poprzez zastosowanie sprzęgieł zębatych, dzięki czemu ograniczono wielkość obciążeń na łożyska, co bezpośredni wpływa na trwałość napędu

- Budowę modularną – każdy z napędów składa się z osobnych modułów co wpływa na pełną zamienność i możliwość wymiany każdego z modułów. Rozwiązanie to sprawia że we własnym zakresie można wymienić uszkodzony moduł ograniczając koszty napraw do minimum.

W 2005 r podjęto decyzje o uruchomieniu w Polsce zakładu produkcyjnego, aktualnie zakłady produkcyjne w Nowej Soli należą do najnowocześniejszych fabryk koncernu Getriebebau NORD. Polska fabryka produkuje wały i koła zębate oraz prowadzi montaż i serwis napędów. Powierzchnia zakładu przekracza 20000 m2 a w skład zakładu wchodzi obecnie hala produkcyjna, pomieszczenia magazynowe i biurowe. Najważniejsza dla klientów to dostępność części i elastyczność montażu. Fabryka jest w stanie produkować 2000 -2500 szt napędów tygodniowo.

NORD od samego początku jest dostawcą napędów, które znalazły również zastosowanie w różnego rodzaju podajnikach stosowanych m.in. w niskoemisyjnych kotłach węglowych. OD 2001 roku na rynku polskim zostało sprzedanych blisko 300000 sztuk napędów, Wprowadzenie automatycznego podawania paliwa stałego znacznie zwiększyło popularność kotłów węglowych w ostatnich latach. Są one dużo bardziej ekologiczne i prostsze w obsłudze. Co równie ważne, przy ich zakupie można liczyć na spore dotacje unijne sięgające aż 70% wartości urządzenia, jeżeli zdecydujemy się na wymianę starego pieca na nowy, o wysokiej sprawności, spełniający wymagania związane z ograniczeniem emisji CO2 do atmosfery.

Pamiętać jednak trzeba że podstawą funkcjonowania kotła tego typu jest właśnie system podajnik paliwa a jego serce stanowi napęd, wszyscy zaś wiemy jak ważne jest dbanie o serce każdego organizmu. Decydując się na zakup kotła z podajnikiem należy więc zwrócić uwagę nie tylko na jego parametry, ale również na podzespoły z jakich jest wykonany. Napęd najwyższej jakości zapewni bezawaryjną pracę i komfort użytkowania, a dla producenta obniży koszty związane z serwisowaniem.

W świetle powyższego umożliwiliśmy wszystkim producentom kotłów, stosującym w swoich produktach napędy NORD, interesujące narzędzie marketingowe. Jest to dodatkowe oznaczenia w formie prestiżowego znaku na kotle, informującego o tym że urządzenie wyposażone jest w najwyżej jakości napęd NORD. Oznaczenie takie wydawane jest do każdego sprzedanego produktu. Wierzymy że działanie takie przyczyni się do wyróżnienia firm, które doceniają jakość i trwałość, dostępność serwisu, części zamiennych oraz wsparcia technicznego.